Jak se vám bydlí - Zkušenosti nejlepším rádcem

Zkušenosti nejlepším rádcem

Ideální dům pro každého z nás je ten, který odpovídá našim potřebám. Není však samozřejmostí, že přesně víme, co chceme. Mnohdy je nutná zkušenost s tím, co nám nesedí, abychom poznali to pravé. Své o tom vědí majitelé přízemní dřevostavby na hranici Moravského krasu.

1. Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Realizace této malé praktické dřevostavby je důsledkem předchozího ponaučení s velkým zděným domem, který jsme si postavili před 15 lety. Přehnaně prostorný obývací pokoj, dvě nadzemní podlaží, sauna, bazén, fitness, lezecká stěna...

Když jsme stavěli dům, chtěli jsme maximální komfort, brzy se však ukázalo, že je objekt náročný na údržbu a to stojí každý měsíc spoustu peněz. Navíc jsme jeho luxusní vybavení využívali čím dál méně. Když se dcera rozhodla žít v cizině, zjistili jsme, že je pro nás dvougenerační dům příliš velký, a tak se zrodila myšlenka na malý, jednopodlažní, praktický domek s minimální údržbou a spotřebou.

2. Vybírali jste mezi typovými a individuálními projekty rodinných domů?

Koncept domu vychází z typového projektu Laguna a je upraven podle našich požadavků. Minimální dispozice 3+kk na pouhých 90 metrech čtverečních bohatě stačí. Dostatečný obývací prostor i dvě ložnice jsou otevřeny přímo na terasu a do zahrady.

Každý máme svoji koupelnu a nechybí zejména kvalitní úložný prostor - velká šatna. Pozemek umožňuje orientaci půdorysu "na šířku" - delší stranou do zahrady, což jsme velmi uvítali.

3. Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Náročná zkušenost se stavbou předešlého domu nás poučila, proto jsme chtěli zadat projekt a realizaci jedné firmě s jednou smlouvou na vše. Po obhlídce několika vzorových domů padla volba na společnost ATRIUM a od první chvíle nás spolupráce s nimi nadchla.

 4. Jak naplnil dům vaše očekávání?

Jsme v místně na kopci s krásnými výhledy, kde je ale větrno, takže nešlo využívat venkovní prostor s terasou tak, jak bychom si přáli. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro mobilní zastřešení terasy, což se ukázalo jako geniální a dům pozvedlo o dalších sto procent.

Obytný  prostor se nám tím významně zvětšil, od jaro do podzimu žijeme vlastně na terase, kde snídáme, obědváme i relaxujeme. Při špatném počasí terasu jednoduše zavřeme. V interiéru jsme se z důvodu jednoduchosti rozhodli pro černobílou kombinaci a hliník.

V předchozí stavbě jsme se do sytosti nabažili pohledového dřeva,navíc také údržby různých dřevěných teras. Nyní jsme zvolili chladnější odstíny barev a pro nás nadčasové a modernější pojetí interiéru doplněné černobílými fotografiemi. Jsem velice spokojeni.

5. Čeho si zde nejvíce ceníte?

Lokalita je úžasná, přímo od kuchyňské linky se kocháme výhledem na Moravský kras, z obývacího pokoje a ložnic potom na klášter paulánů a kostel. Na zahradě máme ovocné stromy a záhon, takže si pro svoji potřebu produkujeme zeleninu a ovoce.

Je zde božský klid, za humny les a přitom v centru Brna jsme autem za dvacet minut. Neměli bychom.

stavebnici-laguna.JPG

Vyjádření majitelů

Katarína a Tomáš K.,

Brno, majitelé montované dřevostavby ATRIUM

Rozhodli jsme se po 12 letech přestěhovat z velkého domu do příjemného bungalovu, kde žijeme v krásném prostředí s čerstvým vzduchem.

Užíváme si života na vesnici s možností aktivního pohybu v okolí, a pokud zatoužíme po kultuře, za chvíli jsme v Brně. Naše dcera nás pochválila za tuto změnu a část léta si zde radostně užívá s námi.

  

hromcikova.jpg

Slovo dodavatele 

Majitelé domu si nás získali svým praktickým a nesmírně optimistickým přístupem k životu. Brzy bylo jasné, jaký dům jim musíme navrhnout: praktický, nekomplikovaný, perfektně v každém detailu funkční a v jednoduchosti krásný.

Oceněný typový dům Laguna má k tomu vynikající předpoklady. Díky účelně a úsporně řešené dispozici domu mohli majitelé s radostí investovat prostředky do komfortního vybavení - francouzská posuvně zdvižná okna v hliníku, předokenní žaluzie, luxusní vnitřní dveře s posuvem do stěn.

Když slyším: "Máme se výborně, dům se o sebe stará tak nějak sám a my si užíváme každý den, " odpovím jen: "Děkuji za šanci postavit vám takový dům."

Ing. Jana Hromčíková, ATRIUM, s.r.o.