Otevíráme brněnské Centrum dřevostaveb ATRIUM

Zajímá vás, co se skrývá pod fasádou dřevostavby? Rádi byste věděli, z jakých materiálů stavíme rodinné domy ATRIUM a jakými technologiemi je dokážeme vybavit? Pak právě vás rádi přivítáme v našem novém Centru dřevostaveb ATRIUM, které pro vás letos na jaře otevíráme v Brně. O tom, co všechno je zde pro budoucí stavebníky připraveno a co se zde mohou dozvědět, jsme si povídali s Vlastimilem Makovcem, jednatelem firmy ATRIUM.

makovec.jpg

Kde se vzal nápad vytvořit Centrum dřevostaveb a proč právě v Brně?

Firma ATRIUM je známá svou celorepublikovou působností a před více než 20 lety postavila tehdy svůj druhý vzorový dům na brněnském výstavišti. Přibližně před dvěma lety se začaly šířit informace o možném jiném využití veletržních pozemků, na nichž stál vzorový dům. Když k tomu skutečně došlo, stáli jsme před rozhodnutím, jak dále rozvíjet povědomí o kvalitních dřevostavbách nejen v Brně a okolí. Tehdy se v hlavách majitelů firmy ATRIUM zrodil nápad vytvořit unikátní projekt, jehož cílem bude zvýšit povědomí veřejnosti nejen o dřevostavbách ATRIUM, ale také o kvalitních materiálech a technologiích, bez kterých se moderní domy neobejdou. Z této myšlenky postupně začal vznikat komplexní projekt, který dnes nese název Centrum dřevostaveb ATRIUM.

Kde tedy můžeme toto nové centrum navštívit?

Showroom se nachází v H-Parku na Heršpické ulici v blízkosti dálnic D1 a D2. Místo je dobře dostupné z centra i z vídeňského přivaděče D52.

Pro koho je Centrum určeno?

V Centru dřevostaveb ATRIUM chceme přivítat širokou odbornou i laickou veřejnost. Na své si přijdou jak stavebníci, kteří se teprve porozhlížejí po vhodné technologii pro jejich dům, tak i odborná veřejnost z řad projektantů, architektů, realizátorů, kteří navrhují a projektují budoucí dřevostavby. Chceme zde pořádat i osvětové a vzdělávací akce například pro střední a vysoké školy, kde se budou moci budoucí odborníci školit na různá témata týkající se dřevostaveb.

Co všechno si zde může budoucí stavebník prohlédnout?

Ve firmě ATRIUM se dlouhodobě zabýváme myšlenkou komplexní realizace kvalitní dřevostavby, pokud možné od jednoho dodavatele. Proto v Centru dřevostaveb tak budoucí stavebníci naleznou ucelenou nabídku nejen vzorových skladeb konstrukcí dřevostaveb, ale také veškerých důležitých technologií spojených s moderním, kvalitním a zdravým bydlením. Jedná se například o vytápění, elektroinstalace, větrání s rekuperací, provedení koupelen apod. Návštěva Centra by měla všem lidem pomoci poznat výhody dnešní moderní dřevostavby a zároveň se zorientovat v nabídce technologií, které se postupně stávají standardem.

Nechali se tvůrci Centra inspirovat podobným projektem?

V rámci České a Slovenské republiky neexistuje podobný projekt, který by se komplexně zabýval tématikou dřevostaveb, nejen po stránce konstrukční, ale i technologické. V zahraničí jsou podobné projekty k vidění zejména u velkých vzorových domů, nicméně prezentace technologií je zde velmi často oddělena od prezentace jednotlivých vzorových domů a jejich konstrukcí.

V úvodu jste zmínil, že Centrum je následníkem vzorového domu ATRIUM, který byl umístěn na výstavišti. V čem je Centrum jiné než vzorový dům?

Vzorový dům nabízí možnost vnímání konkrétního prostoru a vnitřního prostředí spojeného s interiérovým klimatem. Naproti tomu výhodou Centra dřevostaveb ATRIUM je komplexnost podávaných informací, případně názorných ukázek, na které je možné si sáhnout a některé i vyzkoušet. Centrum jde daleko více do detailů, zabývá se konkrétními ukázkami konstrukcí i technologií. Velkým přesahem centra je rovněž možnost osvětové činnosti, kterou není schopen solitérní vzorový dům celistvě nabídnout. ATRIUM bude i nadále nabízet potenciálním stavebníkům možnost navštívit některý ze tří stálých vzorových domů v ČR, případně návštěvu v některé rozestavěné dřevostavbě.

Jsou jednotlivé expozice statické, nebo se budou měnit, aktualizovat?

Centrum bude fungovat dlouhodobě, a proto počítáme se stálou a pravidelnou obměnou v jednotlivých sekcích centra, a to i v souvislosti se zrychlujícím se technologickým pokrokem. Stavebníkům bude k dispozici proškolený a zkušený personál, který se bude snažit každému pomoci a zodpovědět veškeré dotazy s úsměvem a lidským přístupem. Pokud si nebudeme vědět rady přímo na místě, zajistíme komplexní odpověď a pomoc díky našemu týmu odborníků.

Kdy se tedy můžeme těšit na otevření Centra dřevostaveb ATRIUM?

Zahájení provozu plánujeme na konec května 2021. Showroom bude pro návštěvníky bezpečný i v současné epidemiologické situaci. Sledujte naše komunikační kanály, abyste se o otevření dozvěděli mezi prvními. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

CENTRUM DŘEVOSTAVEB ATRIUM

H-Park, Heršpická 1029/11e, 639 00 Brno

Otevřeno po-so 10-18 hodin

T: +420 602 247 040

E: dum.brno@atrium.cz

GPS: https://mapy.cz/s/fobujetode

 

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily