Patrový dům s krásným výhledem

Odborný poradce

1adviserItem->name Martin Hetto +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Návštěva u milovníků koní byla velmi příjemná nejen díky pohostinnosti paní majitelky, ale i díky nádhernému prostředí, ve kterém je dřevostavba umístěná. Z jižní strany je výhled do Krušných hor, ze zahrady je pak vstup rovnou na louku s cestou do lesa.

Paní Jana vypráví, že díky povolání jejího muže se rodina poměrně často stěhovala. Jedním z jejích dosavadních pěti domovů byl i okál, na který všichni rádi vzpomínají. Když se jejich děti osamostatnily, rodiče se rozhodli, že se usadí a uvažovali o stavbě vlastního domu.  

„Manžel je poměrně hodně časově vytížený, a tak vše kolem realizace domu bylo na mně,“ říká úvodem paní Jana a vypráví dále, že si našli parcelu, která přesně odpovídala jejich potřebám, totiž v blízkosti města a zároveň v přírodě. S manželem preferovali dřevostavbu, protože měli dobré reference od známých a příjemné naladění z veletrhu dřevostaveb. Líbila se jim hlavně rychlost realizace dřevostavby a žádné starosti s projektem ani s přípravou stavby. Z řady realizačních firem si nakonec vybrali právě ATRIUM, protože firma umožňuje úpravu dispozic domů podle potřeb klientů a zároveň se zde potkali s milými a vstřícnými lidmi.

Vše šlo jako po másle

To jsou slova, která by chtěl říci každý, u paní Jany to tak skutečně bylo. Velmi milý obchodní zástupce společnosti ATRIUM vstřícně vyšel novým majitelům vstříc s úpravou dispozic, vybrali si konstrukční i interiérové materiály podle svých představ a těšili se na svůj nový domov. Paní Jana však lituje, že si nenechali udělat i základovou desku od ATRIA, protože ta, kterou dělala stavební firma, měla určité nedostatky, které se musely opravovat.

„Montáž patrového domu byla zcela bezproblémová, trvala dva dny a jsme velmi spokojení. Chtěli jsme úplnou klasiku, moderní dům, který se hodí i do přírody. Musel však splňovat i podmínky stanovené CHKO České středohoří, v jehož pásmu se nacházíme. Bydlíme tu již několikátou sezónu a dům nám zcela vyhovuje, navíc je energeticky nenáročný, topíme velmi málo, máme podlahové topení. Když zatopíme v krbových kamnech, je hned teplo v celém domě. V chladnějších obdobích vidíme, že sousedé už topí, my ještě ne, a přesto je stále teplo,“ říká spokojeně paní Jana. U kávy a bábovky při odpoledním sdílení zkušeností je i maminka paní Jany, která říká, že realizace domu byl hotový koncert.

Nějaké drobnosti by paní Jana dnes přece jen udělala jinak, ale celkově je spokojená. Ze strany kuchyně a jídelního koutu je francouzské okno na rozlehlou terasu, která zejména v letním období tvoří významnou součást obytného prostoru.

A jaká doporučení na závěr dává paní majitelka případným zájemcům o realizaci domu? „Nebojte se toho, nám vše klaplo, podklady pro stavební povolení (byly vyhotovené také ATRIEM) smlouva, termíny, montáž i dokončovací práce byly na jedničku. A já jsem vše zvládla, jakkoliv nejsem v této oblasti odborník.

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily