Odborný poradce

1adviserItem->name Jitka Novotná +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Iveta s Martinem měli jednoduché rozhodování: Když bylo jasné, že rodina potřebuje nové místo k životu, jednoznačně padla volba na společnost ATRIUM. Proč? Jejich rodiče totiž už deset let v domě od této firmy bydlí a nemůžou si vynachválit ani dodavatele, ani montovaný dům jako takový. A jak jsou na tom Iveta s Martinem? Navštívili jsme je tři roky po nastěhování…

Zeptám se nejprve na to, jak se bydlí vašim rodičům…

Manželovi rodiče stavěli s firmou ATRIUM v roce 2007 a jejich spokojenost a zároveň manželovy zkušenosti se stavbou jednoznačně rozhodly o tom, že my žádnou jinou firmu na stavbu našeho domu hledat nebudeme. Oslovil nás především velmi vlídný a ochotný přístup prakticky všech zaměstnanců firmy, se kterými jsme se v průběhu stavby setkali. Mile nás překvapila také skutečnost, že náš dům stavěla stejná parta montážníků jako před deseti lety rodičům. I to svědčí o stabilitě a kvalitě firmy ATRIUM.

Pozitivní reference jsou určitě tím nejlepším doporučením. Rozhodovalo ve vašem případě ještě něco jiného?

Důležité pro nás byly také rychlost výstavby a stavba na klíč.

Jak dnes vnímáte bydlení v dřevostavbě, je to rozdíl v porovnání s předchozími zkušenostmi?

Ano, je to rozdíl. Máme pocit, že bydlíme v čistém domě, který „dýchá“ a je zdravým místem k životu pro naši celou rodinu. Žijeme tu třetím rokem a zatím jsme nepřišli ani na jednu věc, která by se nepovedla nebo nebyla podle našich představ. S horší zvukotěsností montovaného domu jsme předem počítali, takže to za nedostatek nepovažujeme.

Vybírali jste si mezi typovými a individuálním projekty rodinných domů?

Šli jsme cestou individuálního domu, protože se nám líbila myšlenka, že můžeme mít bydlení skutečně podle vlastních představ a snů. Musíme říci, že nelitujeme dlouhých večerů strávených nejdříve nad čtverečkovaným papírem a následně nad projektem. Podařilo se nám propojit vlastní představy s nápady, které jsme viděli v již realizovaných domech.

Co vám dělá radost a co se zvláště povedlo?

Velkou radost nám dělá usazení domu do svažitého terénu a jeho propojení se zahradou. Nadšeni jsme také z kvalitního zpracování, zatím jsme nemuseli řešit v rámci reklamace žádnou vážnější závadu. Dům na nás působí velmi vzdušně a je nám v něm dobře.

Řešili byste něco na domě jinak?

Příště bychom si nechali udělat sítě před výstavbou domu, nikoliv až dodatečně, což v podzimním počasí přineslo pár problémů. Zároveň bychom část terénních úprav udělali ještě před stavbou domu, protože pohyb a manipulace strojů na zastavěném pozemku byla o dost komplikovanější.

Co byste doporučili stavebníkům, které stavba domu čeká?

Velmi se nám vyplatilo navštívit spoustu rozestavěných nebo již obydlených domů. Dokázali jsme si díky tomu lépe představit velikosti obytných místností, dispozici apod. Nad domem jsme rozmýšleli opravdu dlouho a do nejmenších detailů, což nyní hodnotíme velmi pozitivně. Proto bychom všem budoucím stavebníků doporučili využít možnosti, které nabízí firma ATRIUM nebo ADMD v rámci Dnů otevřených dřevostaveb. Návštěvou již postavených domů jsme posbírali spoustu inspirací pro náš vlastní.

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily