Zkušenost nejlepším rádcem

Odborný poradce

1adviserItem->name Ing. Jana Hromčíková +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Ideální dům pro každého z nás je ten, který odpovídá našim potřebám. Není však samozřejmostí, že přesně víme, co chceme. Mnohdy je nutná zkušenost s tím, co nám nesedí, abychom poznali to pravé. Své o tom vědí majitelé přízemní dřevostavby na hranici Moravského krasu.

Realizace této malé praktické dřevostavby je důsledkem předchozího ponaučení s velkým zděným domem, který jsme si postavili před patnácti lety. Přehnaně prostorný obývací pokoj, dvě nadzemní podlaží, sauna, bazén, fitness, lezecká stěna… Když se dcera rozhodla žít v cizině, zjistili jsme, že je pro nás dvougenerační dům příliš veliký, a tak se zrodila myšlenka na malý jednopodlažní, praktický domek s minimální údržbou a spotřebou.

Realizaci projektu jsme chtěli zadat jedné firmě a po obhlídce několika vzorových domů padla volba na společnost ATRIUM. Koncept domu vychází z typového projektu Laguna a je upraven podle našich požadavků – dispozice 3+kk na pouhých 90 m2. Dostatečný obývací prostor a dvě ložnice jsou otevřeny přímo na terasu a do zahrady. Každý máme svoji koupelnu a nechybí zejména kvalitní úložný prostor – velká šatna. Dopřáli jsme si mobilní zastřešení terasy, což se ukázalo jako geniální a dům pozvedlo o dalších sto procent. Od jara do podzimu žijeme vlastně na terase.

Stavba probíhala velmi rychle a dokonce v době, kdy jsme pobývali v zahraničí. Stavbyvedoucí nás zásoboval aktuálními fotografiemi a po návratu do vlasti jsme obdrželi klíče od uklizeného a připraveného domu.

Lokalita je úžasná, přímo od kuchyňské linky se kocháme výhledem na Moravský kras, z obývacího pokoje a ložnic potom na klášter paulánů a kostel. Na zahradě máme ovocné stromy a záhony, takže si pro svoji potřebu produkujeme biozeleninu a ovoce. Je zde božský klid, za humny les a přitom v centru města jsme autem za dvacet minut. Jsme zkrátka velice spokojeni.

Tomáš a Katarina K.

 

Připravila Lucie Němcová (zkráceno ATRIUM)

Foto Martin Zeman

Článek vyšel v časopise Dřevo&Stavby 5/2014

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog