Centrum dřevostaveb Brno

Centrum dřevostaveb 
startovací místo budoucího stavebníka

Místo plné inspirace, je to prostor do světa novinek v oblasti dřevostaveb, technologií a vybavení.

Ukážeme vám, jak by mohl váš budoucí dům a jeho vybavení vypadat. Na jednom místě najdete komplexní informační servis i ukázky technologií.


Rozhodujete se o bydlení v dřevostavbě? V Centru dřevostaveb vám odborný personál vysvětlí a názorně ukáže jaké jsou výhody dřevostaveb, jak se vyrábějí, z čeho se skládají obvodové zdi i příčky, jaká je zvuková i tepelná izolace, čem jsou výhody difuzně otevřené konstrukce ATRIUM DifuTech®.

Naši dodavatelé zde mají prostor, kde předvádějí novinky i osvědčené modely. Můžete si prohlédnout realizace koupelen, pracoven a dalších místností. Centrum dřevostaveb disponuje velkým kinosálem a jednací místností, kde si můžete dát schůzku s obchodníky. Kromě regionálích zástupců poskytujeme řadu katalogů a dalších materiálů pro vaši inspiraci. 


 Jak zajistit větrání v dřevostavbě? 

Kontrolované větrání v dřevostavbách je možné řešit pomocí decentrálních větracích systémů. Ty se skládají z několika cíleně uspořádaných a spřažených větracích jednotek vsazených v obvodových zdech. Decentrální větrací systém inVENTer® má řadu předností – je jednoduchý na instalaci, má bezkabelové ovládání a je velmi snadný na údržbu. V našem Centru dřevostaveb si vyzkoušíte, jak snadné je v jednotce vyjmout filtr a opláchnutý jej opět vložit zpět. Není k tomu potřeba ani šroubovák! InVENTery mají plynule ovladatelný výkon a jsou velmi tiché, určené i do ložnic, splňují platné normy ČSN EN 15665, jsou energeticky efektivní, mají nízké provozní náklady a vysoký stupeň zpětného zisku tepla.

zpětný zisk tepla


Jaké jsou trendy v moderní koupelně?

V Centru dřevostaveb si můžete prohlédnout nejmodernější nadstandardní koupelnu. V nabídce společnosti Ptáček je široké spektrum produktů, které lze koupit pouze v její prodejní síti. Jde jednak o kompletní sortiment či vybrané série renomovaných světových výrobců, jednak o produkty prodávané pod značkou Concept a Easy, jichž je firma exkluzivním dovozcem a prodejcem v ČR a na Slovensku.
Vysoce kvalitní výrobky od předních světových výrobců jako například Geberit, Hansa, Hüppe, Ideal Standard, Kaldewei a Vitra se vyznačují výborným poměrem cena/kvalita.

V rámci českého a slovenského trhu nabízí společnost Ptáček i sortiment dalších výrobců, kteří firmě svěřili exkluzivitu, např. De Dietrich, G.K.I, TOTO a Cristina.

Koupelny Ptáček


Jak je to s izolací?

je díky svým výjimečným vlastnostem důležitou součástí konstrukcí domů ATRIUM. Jedná se o jedinečnou minerální izolaci na přírodní bázi bez obsahu formaldehydu. URSA PUREONE zajistí obyvatelům domu pohodlí, útulné prostředí a zároveň šetří finance i životní prostředí. Díky mimořádným zvukově-pohltivým vlastnostem pomáhá zajistit ticho v domě a pohodu pro (d)uši. Zároveň je nehořlavá, s třídou reakce na oheň A1, čímž přispívá k požární bezpečnosti celé konstrukce. Výjimečná je také svojí pružností, která zajišťuje, že je po celou dobu životnosti konstrukce kvalitně fixovaná na stejném místě. Tím výrazně snižuje riziko vznik tepelných mostů ze sedání izolace. V neposlední řadě je třeba zmínit její šetrnost k životnímu prostředí. Hlavními výrobními surovinami jsou písek a až 50 % recyklovaného skla.

Minerální izolace URSA PUREONE je tedy ideální volbou pro zateplení domu!

URSA


Je nutný komín?

Krb či krbová kamna do dřevostavby patří! My doporučujeme produkty firmy Schiedel, pro jejich estetické kvality a řadu výhod. 

V novostavbách je třeba pamatovat na přívod spalovacího vzduchu do spotřebiče, neboť současné těsné provedení budov neumožňuje zajistit spolehlivé spalování. Modulový komín Schiedel KINGFIRE toto řeší – obsahuje v sobě dva průduchy, jeden přivádí vzduch a druhý odvádí spaliny. Součástí je i krbová vložka s regulovatelným výkonem 3-7 kW s účinností 80 %, která může být provozována nezávisle na přívodu vzduchu.

Další nespornou výhodou jsou rozměry: půdorys komínu s krbem je cca 55 × 55 cm. Zabírá tedy pouze 0,3 m² podlahové plochy!

schiedel


Nezapomínejte na vypínače a zásuvky!

vypínače, zásuvky, požární čidla, jističe

Vypínače a zásuvky bývají opomíjenou součástí interiéru, ale my dáváme pozor na každý detail! Správně zvolené vypínače, jejich barva, materiál, sladění s interiérem, to jsou malé designové třešinky na dortu.

V nabídce společnosti Schneider Electric naleznete vypínače a zásuvky od ekonomických variant až po luxusní řešení z neobvyklých přírodních materiálů – břidlice, skla, kovu nebo dřeva.

Schneider Electric


Jaké jsou novinky v kuchyni?

Do Centra dřevostaveb designéři firmy Potrusil navrhli kuchyni v magicky černém Perfekt matu, s kompaktní subtilní deskou a kanálkovou úchytkou v dýze dub natur. Dominantou celé sestavy je varná deska BORA PROFESSIONAL s integrovanou digestoří a sestavou indukce a tepan grilu. 

Použité kování na výsuvech je špičkové od rakouské firmy BLUM z řady LEGRABOX.

Když chcete do nového domu to nejlepší, co je v danou chvíli na trhu, tuto kuchyni musíte vzít v úvahu. 

Navštivte nás a přesvědčte se na vlastní oči!

Kuchyňská linka Potrusil


Čím ochránit dřevo na fasádě?

Tam, kde je dřevo vystaveno povětrnostním vlivům, neobejdeme se bez krycích ochranných nátěrů. Krásné a funkční jsou nátěry firmy Remmers, které mají  dlouhodobou trvanlivost. Nátěry jsou odolné vůči nečistotám a díky mikroporezitě dovolují dřevu dýchat. Vyberte si vyzkoušené a ověřené lazury na dřevo, základní nátěry a barvy s ochranou proti povětrnostním vlivům.

Portfolio zahrnuje přípravky na ochranu staveb, dřeva a podlah až k průmyslovým lakům.

Do Centra dřevostaveb firma dodala exkluzivní designové podlahy. V přízemí byl použit systém Remmers Metalufloor v odstínu Charteux s vrchní vrstvou laku Pur Aqua Top M. V prvním patře byla na 100 m2 podlahy aplikována polyuretanová stěrka PUR Deco Color. Při výběru odstínu padla volba na šedou, světlou RAL 7035 a tmavou RAL 7012. Výsledkem je nádherná hra barev, mramorování podlahy na celém patře graduje ze světlého po tmavé. Přestože zde byly použity jen dva odstíny, ale v různých poměrech, podařilo se  dosáhnout efektu, který působí jako harmonická souhra několika tónů.

Remmers je vedoucí značkou co se týče spolehlivosti, kompetentních odborných vědomostí a služeb podle přání zákazníků.

Remmers


Dřevěná okna nebo hliníková?

V Centru dřevostaveb uvidíte dřevo-hliníková okna a vstupní dveře rakouského výrobce Internorm. Osobité vlastnosti a vzhled dřeva utváří příjemnou atmosféru v interiéru. Nabízíme okna vyrobená ze smrkového a modřínového dřeva, můžeme však nabídnout i jasan, dub a ořech v nejrůznějších barvách. Vaše okna si tak můžete dokonale přizpůsobit svému vkusu. Z venkovní strany jsou okna opatřena 2 mm silným hliníkovým profilem, který dokonale chrání okna před povětrnostními vlivy. Díky tomu dřevo-hliníková okna nevyžadují žádnou údržbu z venkovní strany. Na venkovních hliníkových profilech je nanesena vypalovaná barva v libovolném odstínu se zárukou dlouhodobé barevné stálosti.

Internorm-windows-and-doors-Banbury4


Tichá klimatizace?

Díky velmi spolehlivé, tiché a ekonomické klimatizaci TOSHIBA jsme pro vás v Centru dřevostaveb vytvořili příjemné podmínky pro jednání či výběr doplňků do vašeho nového domu. Zákazníkům nabízíme elegantní řešení pro jednu i více místností, individuální přístup, prodlouženou záruku a široký výběr od základní po prémiovou řadu. Jedná se navíc o univerzální zařízení, které v létě chladí a v zimě topí. Samozřejmostí je také záruční a zejména pozáruční servis. Nástěnná klimatizační jednotka TOSHIBA HAORI je na českém trhu zcela ojedinělou designovou záležitostí. Přední látkový panel si můžete ušít dle přiloženého střihu a bude tak ladit ke každému interiéru. 

Klimatizace Omega – dokonalé klima! 

toshiba_1_2


 nápis-CD-modrý-jeden-radek.png

Heršpická 1029/11e, H-Park, Brno 
otevřeno pondělí-sobota 10-18 hodin

Telefon: 602 247 040
E-mail: info@centrumdrevostaveb.cz
Web: www.centrumdrevostaveb.cz

mapa-h-park.jpg 

CHCI KATALOG DŘEVOSTAVEB 

 logo fb.png log ig.png logo youtube.png

 

Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše dřevostavby a máte dotaz nebo konkrétní poptávku?

Napište nám a spojíme se s vámi. Rádi zodpovíme vaše otázky nebo vám rovnou zdarma navrhneme vámi vysněný dům. 

 Děkujeme za důvěru. Tým firmy ATRIUM.


Děkujeme za důvěru. Tým firmy ATRIUM.
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily