Skříně na míru? Ne, raději dům!

Odborný poradce

1adviserItem->name Martin Hetto +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Navrhli jsme si do našeho nového domova velkou kuchyňskou linku a rozměrné šatní skříně. Potřebovali jsme postavit dům na míru našemu nábytku a ATRIUM to dokázalo! Doporučili jsme ATRIUM už mnoha našim známým a opravdu to funguje!

Těmito slovy mě vítal doma pan Libor, který byl zároveň tak hodný, že vylezl na sloupek plotu, aby vyfotil krásnou vzrostlou zahradu, v níž je dřevostavba zasazená.

Spolu se svou ženou mi na příjemné terase u meruňkového koláče vyprávějí příběh jejich domova. „Když naše dcera dospěla, řešili jsme, co dál, kde budeme bydlet. Přáli jsme si život ve městě vyměnit za domov v přírodě a hledali jsme vhodný pozemek,“ říká pan Libor a dodává, že nechtěli patrový dům, ale přitom si přáli mít výhled do krajiny. To výběr pozemku trochu zkomplikovalo, ale nakonec krásný pozemek s výhledem do okolí našli.    

Rozhodování o charakteru domu

Pan Libor uvažoval o dřevostavbě, ale jeho žena to viděla jinak. „Měli jsme dvě dřevěné chaty, obložené palubkami i uvnitř a věděla jsem, že tohle na bydlení rozhodně nechci,“ vysvětluje paní Jana. Avšak manželé se byli podívat v dřevostavbě jejich známých a paní Jana na to vzpomíná takto: „Byl to normální dům, s bílými stěnami a venkovní omítkou, moje dávné představy o dřevostavbách byly tedy úplně jiné. Dřevostavba na první pohled nebyla k poznání a vypadala jako zděný dům.“ Velmi pozitivně pak na nás při návštěvě zapůsobilo klima, které je podle nás v dřevostavbě příjemné. To jsme si následně potvrdili i v dalších domech, které jsme navštívili. Takže bylo rozhodnuto.

Pak nastala fáze výběru dodavatele. Manželé měli představu, jak by jejich domov měl vypadat a měli požadavek na difuzně otevřenou konstrukci. Prošli hodně nabídek dodavatelů, aby zjistili, co nechtějí.

Líbil se jim typový dům ATRIUM Nova 125, ale potřebovali změnu dispozic a individuální úpravy. Chtěli postavit dům přesně na míru vyprojektovanému interiéru. To se nakonec povedlo, vše bylo přesně podle potřeb majitelů i rozměrů vybraného nábytku a vybavení. Pan Libor zdůrazňuje, že tahle cesta je mnohem jednodušší než podřizovat nábytek na míry domu.

Atyp 135 Kladno (58)_m.jpg

Nejvíce času majitelům zabral výběr interiérů v místě sídla firmy, v Horažďovicích. Oba se shodují na tom, že se rádi zaměřují na detail a preciznost provedení, oceňují kvalitu materiálu a rozhodnutí, která padla při výběru vybavení domu, v budoucnu již nejde změnit. Dali si tedy záležet, aby jejich volba přesně kopírovala jejich potřeby, což se nakonec podařilo ku spokojenosti obou.

„Jediné, co jsme podcenili, jsou kličky u výklopných oken, měli jsme je dát z boku, ne nahoru, bylo by to jednodušší na manipulaci, ale dá se s tím žít,“ usmívají se majitelé.      

Světlo jako základ domova

Majitelé toužili po slunném a světlém domově, většinu oken mají orientovaných na jih nebo jihozápad a v individuální úpravě ještě zvolili zvýšení stropů oproti standardu na 2.65 metru. Vytápění je prostřednictvím elektro kabelů v podlaze. Všechna okna kromě koupelnových mají venkovní zastínění, takže se dům v létě nepřehřívá. „I když je venku nad třicet stupňů, podaří se nám v domě udržet teplotu do 25 stupňů bez rekuperace,“ pochvaluje si pan Libor.  

Obestavěná krbová vložka je zatím myšlena jen jako záložní zdroj tepla, protože podlahové topení dokáže dům vytopit dostatečně a nízkonákladově.

Dodávku domu měli majitelé od ATRIA včetně základové desky a samostatně stojící garáže, chtěli mít totiž garanci kompletně na všechno. V září se začalo s montáží domu a před Vánoci si dům přebírali. Majitelé vyprávějí, že v momentě, kdy byl dům pod střechou, dostali od něj klíč a mohli mít dokončovací práce pod kontrolou. Tu a tam mohli v průběhu realizace ještě změnit určité drobnosti, jako například přidat zásuvku nebo bodové světlo do kuchyňské linky.

Atyp 135 Kladno (8)_m.jpg

Dobré rady nad zlato

Pan Libor upozorňuje na to, že čím lépe je připraven projekt, tím méně starostí je během realizace. Manžele chtěli dům bezbariérový a vymýšleli možnosti vstupu do domu. Nakonec přišli s řešením překlenutí venkovní dlažby a vstupních dveří prostřednictvím vyjímatelného kovového roštu. Díky tomu je dům dostatečně izolován od vlhkosti, je to čisté a estetické řešení a rošt může zároveň fungovat jako rohožka.

V rámci garanční prohlídky se neukázaly žádné zásadní problémy, jen tu a tam bylo potřeba opravit spáry kolem oken.

Co se týče rozpočtu pro realizaci domova, upozorňuje pan Libor na to, že náklady na zhotovení domu a případně garáže tvoří cca 70 procent celkových nákladů na tvorbu domova, zbylých 30 procent je potřeba počítat na terénní úpravy, zahradu (při vlastní realizaci, na zakázku i více), případně terasu. Spokojení majitelé dům rádi ukazují svým známým a přátelům a podařilo se jim získat pro ATRIUM další klienty.

Renáta Kiara Vargová, ATRUM    

upravy-studie-zdarma-02.jpg difutech-novy.jpg

PROHLÉDNOUT DALŠÍ CENY

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog