DifuTech® je název pro zcela unikátní difuzně otevřený konstrukční systém, který je využíván pro výstavbu moderních energeticky úsporných dřevostaveb.

První varianty této konstrukce zrealizovala firma ATRIUM na přelomu tisíciletí a v dnešní době píše historie systému již druhé desetiletí své existence. V roce 2011 prošel systém částečnými, ale velmi důležitými úpravami, které ho neomylně řadí ke špičkovým konstrukcím a to nejen u nás, ale v celé Evropě.

V čem je tedy unikátnost a kvalita konstrukčního systému DifuTech?

 1. Difuzně otevřený omítkový systém STO
 2. Kvalitní dřevovláknitá deska
 3. Kvalitní tepelná minerální izolace PURE ONE
 4. Dřevěná smrková konstrukce
 5. Fermacell Vapor parobrzdná deska
 6. Kvalitní tepelná minerální izolace PURE ONE
 7. 60 mm instalační a izolační předstěna
 8. Fermacell 15 mm
 9. Bílý nátěr
 10. Modřínové zakládací trámy

Špičková a unikátní difuzně otevřená konstrukce DifuTech® plní svoji funkci nejen v zimním, ale také v letním období, kdy pomáhá zabraňovat letnímu přehřívání domu.

Díky konstrukčnímu systému DifuTech® získáte zdravé, ekologické, energeticky úsporné a přirozené bydlení, tepelnou pohodu po celý rok, požárně odolný systém s vynikající zvukovou izolací a certifikovaný a uživatelsky příjemný systém s dlouhou životností. DifuTech® jsou konstrukce bez kompromisu.

Nabízíme tři typy zateplení konstrukce DifuTech®, které se liší tloušťkou stěn a svými izolačními vlastnostmi: CLIMA PLUS, CLIMA COMFORT a CLIMA PASIV. Na základě vašich požadavků a představ vám doporučíme nejvhodnější konstrukci pro váš dům.

 • volba jednotlivých materiálů, které umožňují perfektní izolaci a difuzi vodních par konstrukcí
 • podpora zdravého vnitřního prostředí díky konstrukčním materiálům bez formaldehydů a jiných škodlivých látek
 • špičková konstrukční tuhost celého systému díky sádrovláknitým a dřevovláknitým deskám
 • výjimečné akustické a protipožární parametry konstrukce ověřené v odborné zkušebně
 • jistota a komfort celého systému se zárukou 30 let na nosné části konstrukce

ORIGINÁL konstrukční systém DifuTech® získáte POUZE u firmy ATRIUM!

Difutech

Proč je difuzně otevřená konstrukce DifuTech® lepší?

1. Lepší akustika

Difuzně otevřená konstrukce používá jako fasádní izolaci špičkovou dřevovláknitou desku. Tento materiál má lepší zvukově izolační vlastnosti, a to díky své objemové hmotnosti, takže si ve svém domě užijete více klidu a pohody.

2. Výborná tepelná stabilita

DifuTech® má vynikající izolační vlastnosti. V zimních měsících rychleji vytopíte svůj dům a déle v něm udržíte teplo. Naopak v létě konstrukce účinně brání přehřívání.

3. Jednodušší montáž

Skladba konstrukce DifuTech® je pro uživatele bezpečnější, méně náchylná k porušení a k chybám vzniklých lidským faktorem. Vyznačuje se tedy mimořádnou životností.

4. Samoregulace

Obvodový plášť DifuTech®, s ohledem na klesající difuzní odpor venkovních vrstev, dokáže regulovat vhodné vlhkostní poměry uvnitř konstrukcí dřevostaveb.

5. Konstrukce je difuzně otevřená

Difuze vodních par konstrukcí přispívá k vytvoření příjemného klimatu v interiéru. Jednotlivé stěny tak dokáží reagovat na kolísavé parametry vlhkosti uvnitř domu.  

6. Zdravější bydlení

Konstrukce se skládá z materiálů, které neobsahují škodlivá pojiva a velkoplošné materiály lepené lepidly na bázi formaldehydů nebo polyuretanů. 

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Napište nám
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog