DifuTech® je název pro zcela unikátní difuzně otevřený konstrukční systém, který je využíván pro výstavbu moderních energeticky úsporných dřevostaveb.

První varianty této konstrukce zrealizovala firma ATRIUM na přelomu tisíciletí a v dnešní době píše historie systému již druhé desetiletí své existence. V roce 2011 prošel systém částečnými, ale velmi důležitými úpravami, které ho neomylně řadí ke špičkovým konstrukcím a to nejen u nás, ale v celé Evropě.

V čem je tedy unikátnost a kvalita konstrukčního difuzně otevřeného systému DifuTech?

Řez stěnou DifuTech

 

 1. Difuzně otevřený omítkový systém STO - Silikonově-pryskyřičná omítka umožňující průchod vodních par z interiéru ven a opačně zabraňující vstupu vlhkosti do konstrukce.
 2. Kvalitní dřevovláknitá deska - Obsahuje 96 % dřevní hmoty s přírodním pryskyřičným pojivem. Vysoká objemová hmotnost izoluje výborně v zimě a v létě zabraňuje přehřívání. Deska není lepená, je homogenní, vyráběná ekologickou suchou cestou.
 3. Kvalitní tepelněizolační deska PURE ONE - Nedráždivá, elastická tepelná izolace. Díky elasticitě je kvalitně fixovaná v konstrukci. Bez obsahu škodlivých látek. Izolace není prašná, eliminuje vdechnutí vláken.
 4. Dřevěná smrková konstrukce - Kvalitní vysušené smrkové dřevo v rostlém KVH nebo BSH provedení. Dřevo pochází z ekologicky obhospodařovaných lesů.
 5. Fermacell Vapor - parobrzdná deska - Funkční prvek konstrukce umožňující pozvolný průchod vodní páry konstrukcí. Díky své tloušťce není tato speciální sádrovláknitá deska náchylná na poškození a tím spolehlivě plní svou funkci.
 6. Kvalitní tepelněizolační deska PURE ONE - Nedráždivá, elastická tepelná izolace. Díky elasticitě je kvalitně fixovaná v konstrukci. Bez obsahu škodlivých látek. Izolace není prašná, eliminuje vdechnutí vláken.
 7. 60 mm instalační a izolační předstěna - Zásadní prvek moderní dřevostavby dostatečné tloušťky 60 mm zabezpečující vedení instalačních rozvodů bez porušení parobrzdné vrstvy.
 8. Fermacell 15 mm - Kvalitní univerzální sádrovláknitá deska plnící statickou, protipožární a akustickou funkci. Díky tloušťce 15 mm nadstandardně vyhovuje také bodovému zavěšování předmětů na stěny.
 9. Interiérová povrchová úprava - bílý nátěr
 10. Modřínové zakládací trámy - Zakládací trámy z kvalitních KVH vysušených modřínových profilů, které odolávají vlhkostním tlakům.

ORIGINÁL konstrukční systém DifuTech® získáte POUZE u firmy ATRIUM!

Špičková a unikátní difuzně otevřená konstrukce DifuTech® plní svoji funkci nejen v zimním, ale také v letním období, kdy pomáhá zabraňovat letnímu přehřívání domu.

Díky konstrukčnímu systému DifuTech® získáte zdravé, ekologické, energeticky úsporné a přirozené bydlení, tepelnou pohodu po celý rok, požárně odolný systém s vynikající zvukovou izolací a certifikovaný a uživatelsky příjemný systém s dlouhou životností. DifuTech® jsou konstrukce bez kompromisu.

Nabízíme dva typy konstrukce DifuTech®, které se liší tloušťkou stěn a svými izolačními vlastnostmi: CLIMA COMFORT a CLIMA PASIV. Na základě vašich požadavků a představ vám doporučíme nejvhodnější konstrukci pro váš dům.

 

 • volba jednotlivých materiálů, které umožňují perfektní izolaci a difuzi vodních par konstrukcí
 • podpora zdravého vnitřního prostředí díky konstrukčním materiálům bez formaldehydů a jiných škodlivých látek
 • špičková konstrukční tuhost celého systému díky sádrovláknitým a dřevovláknitým deskám
 • výjimečné akustické a protipožární parametry konstrukce ověřené v odborné zkušebně
 • jistota a komfort celého systému se zárukou 30 let na nosné části konstrukce

atyp-titulka-21-02-1680x620.gif

Proč je difuzně otevřená konstrukce DifuTech® lepší?

1. Lepší akustika

Difuzně otevřená konstrukce používá jako fasádní izolaci špičkovou dřevovláknitou desku. Tento materiál má lepší zvukově izolační vlastnosti, a to díky své objemové hmotnosti, takže si ve svém domě užijete více klidu a pohody.

2. Výborná tepelná stabilita

DifuTech® má vynikající izolační vlastnosti. V zimních měsících rychleji vytopíte svůj dům a déle v něm udržíte teplo. Naopak v létě konstrukce účinně brání přehřívání.

3. Jednodušší montáž

Skladba konstrukce DifuTech® je pro uživatele bezpečnější, méně náchylná k porušení a k chybám vzniklých lidským faktorem. Vyznačuje se tedy mimořádnou životností.

4. Samoregulace

Obvodový plášť DifuTech®, s ohledem na klesající difuzní odpor venkovních vrstev, dokáže regulovat vhodné vlhkostní poměry uvnitř konstrukcí dřevostaveb.

5. Konstrukce je difuzně otevřená

Difuze vodních par konstrukcí přispívá k vytvoření příjemného klimatu v interiéru. Jednotlivé stěny tak dokáží reagovat na kolísavé parametry vlhkosti uvnitř domu.  

6. Zdravější bydlení

Konstrukce se skládá z materiálů, které neobsahují škodlivá pojiva a velkoplošné materiály lepené lepidly na bázi formaldehydů nebo polyuretanů. 

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Napište nám
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily