Víme, že se chcete věnovat vaší rodině a zálibám, nikoli péči o dům jako takový. Stavíme domy tak, aby dlouhou dobu vydržely bez zásadní údržby. Pracujeme s kvalitními materiály a dbáme na pečlivé řemeslné provedení, takže dům slouží vám a nikoli vy jemu.

Při předání klíčů vám samozřejmě dáme i několik tipů, jak o dům pečovat tak, abyste ho mohli předat svým následujícím generacím s jeho vysokou užitnou hodnotou.

Jak pečovat o dřevostavbu

  1. V rámci servisu All Inclusive nabízíme automatickou tříletou garanční prohlídku. I po uplynutí záruční doby vám pomůžeme zajistit dohled nad funkčností a zdravím domu. Případné problémy odstraníme, nebo poradíme s jejich opravou.
  2. Každý podzim zkontrolujte okapy. Padající listí, může okapy ucpat a trvale přetékající voda by mohla snížit životnost lazurovacích nátěrů dřevěných prvků.  
  3. Dřevěný dům je třeba, stejně jako zděný dům, pravidelně větrat. Pokud nemáte v domě zabudovaný řízený systém větrání (do domů ATRIUM lze instalovat systém větrání inVENTer® nebo některý z centrálních větracích systémů), je kvalitní větrání důležité a nezbytné.
  4. Pokud chcete, aby Váš dům vypadal i po letech jako nový, je dobré dle stupně znečištění omýt fasádu, venkovní parapety a v případě dřevěného obložení obnovit lazurovací nátěr. Interval této údržby je závislý na místě stavby, jeho orientace vůči světovým stranám a okolnímu prostředí, které materiály znečišťuje. Jedná se o jednoduché a časově nenáročné činnosti, které zvládne každý laik.
  5. Pravidelně kontrolujte stav u vybavení pracujících s vodou a odpady - umyvadla, vany, sprchové kouty, toalety, prostory pod kuchyňskou linkou, prostory kolem praček, myček, sušiček apod., zda nedochází k netěsnostem a k úniku vody.
  6. Pravidelně kontrolujte funkčnosti otvírání oken a vchodových dveří. Další podrobnosti o tom, jak dobře pečovat o dřevostavbu ATRIUM se dozvíte z Návodu na používání a ze Záručního listu naší firmy.
Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Napište nám
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog