Větrání s rekuperací inVENTer®

Kolik čerstvého vzduchu potřebujete? Abyste zajistili dostatečnou výměnu vzduchu, je nutné větrat 8x denně na 8 minut. V zimě nebo během velmi horkých dnů to nezní nijak lákavě, že? Do interiéru se tak dostane hluk, hmyz a nečistoty zvenčí. Nemluvě o tom, že v zimě byste zbytečně utráceli za vytápění.

Větrání se zpětným ziskem tepla

Domy ATRIUM je možné vybavit systémem větrání s rekuperací inVENTer®. Rekuperace je odborný termín pro zpětné získávání tepla. Systém inVENTer® totiž umí čerstvý vzduch, který přivádí zvenku, ohřát teplem z odváděného vzduchu. Vy díky tomu neplýtváte. Pokud účinnost takto získávaného tepla dosahuje nad 60 %, považujeme systém za dobrý, nad 80 % za špičkový. Systém inVENTer® dosahuje účinnosti až 91 %. Systém větrání splňuje veškeré požadavky nových předpisů na úsporu energie (EnEV) platných v Evropě.

Čerstvý vzduch se zároveň čistí od hrubých venkovních nečistot a případným použitím pylových filtrů se myslí i na alergiky. Systém pracuje nepřetržitě a neustále zajišťuje výměnu vzduchu uvnitř domu.

Jak se systém ovládá?  

inVENTer® se instaluje přímo do obvodových stěn domu. Celý větrací systém je snadno přístupný a lze jej dobře vyčistit bez agresivních chemikálií nebo jiných nákladných prostředků.

Systém můžete ovládat manuálně nebo pomocí digitálního ovládání a kdykoli tak měnit intenzitu větrání v různých částech domu. Digitální ovládání má navíc i senzory vlhkosti, které hlídají optimální vlhkost vzduchu v domě. To oceníte obzvláště, pokud je vaše dítě astmatik nebo trpíte na respirační onemocnění. inVENTer® je navíc velmi levný na provoz (1-6 W/h/jednotka).

V zimních měsících se vzduch ohřívá, v letních měsících naopak ochlazuje. Rekuperace (ohřívání vzduchu) lze v létě vypnout a večer například zapnout jednotky na plné větrání bez ohřívání vzduchu.

Systém inVENTer® pracuje ve 4 fázích

  1. Teplý vydýchaný vzduch je odsáván ven, přičemž teplo z odsávaného vzduchu odebírá High-Tech akumulátor.
  2. Po 70 sekundách se akumulátor nabije a regulátor dá pokyn ventilátoru na změnu otáček.
  3. Ventilátor začne nasávat studený vzduch z venkovního prostředí, a ten pak prochází přes nabitý akumulátor a zahřívá se.
  4. Po 70 vteřinách se akumulátor vybije a regulátor dá pokyn ventilátoru na změnu otáček. Celý proces se tak vrací do fáze 1.


Do domů ATRIUM osazujeme také centrální rekuperační systémy, které obsahují rozvody potrubí po celém domě. V technické místnosti poté umístíme centrální rekuperační jednotku. Systémů je na trhu několik druhů a vždy je potřeba se poradit s odborníkem na vzduchotechniku o vhodnosti jejich instalace.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Napište nám
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog