Vyberte si správného dodavatele

Nabyli jste přesvědčení, že montovaná dřevostavba je pro Vaše zdravé a ekonomicky výhodné bydlení tou nejlepší volbou.

Realizaci dřevostavby nabízí na našem trhu mnoho firem. Při hledání dodavatele, který postaví právě Vaši dřevostavbu, je důležité sledovat řadu kritérií, která mohou napovědět, jak kvalitní vybraná firma je.

 

Mgr. Martina Tomanová odborný poradce firmy ATRIUM pro jižní Moravu +420 724 756 300 | tomanova@atrium.cz katalog rodinných domů ZDARMA individuální dřevostavby na míru projekty na míru vizualizace součástí nabídky dokumentace ke stavebnímu řízení v ceně domu

Historie a současnost firmy

Vzhledem k tomu, že do stavby dřevostavby vkládáte velké investice, měli byste si určitě ověřit historii firmy, jaká je její ekonomická situace a v neposlední řadě si najít recenze od stávajících zákazníků firmy. Mnoho užitečných informací se dozvíte na portále justice.cz, kde jsou uloženy roční závěrky společností, jak jim ukládá zákon. Recenze a ověření spolehlivosti dodavatele dohledáte buď na internetu v různých diskuzních fórech a na sociálních sítích nebo přímo u stavebníků, kteří s firmou již dům postavili.

Veřejně přístupná výroba dřevostaveb

Zajímejte se, kolik firma postavila dům, a zda vůbec má firma vlastní výrobu a dokáže tak ovlivnit kvalitu domu samotného. Má firma konstrukční systém certifikovaný a je pravidelně podrobovaný kontrolám certifikačních orgánů a zda má ověřené vlastnosti svých konstrukcí. 

Mnoho výrobců dřevostaveb nabízí možnost navštívit jejich výrobní závod, aby zákazník viděl, kde jeho budoucí dům vznikne, jaké je zázemí firmy, jaké technologie firma používá. Firma ATRIUM nabízí tuto možnost po předchozí domluvě celoročně.

IMG_7595.jpgIMG_7628.jpg

 

Členství v organizacích a certifikace

S firmou, které plánujete svěřit stavbu svého domu, se dobře seznamte. Zajímejte se o to, jaké certifikáty dodavatel vlastní a dodržuje. U nás je důvěryhodnou značkou Asociace dodavatelů montovaných domů, jejíž všichni členové musí dodržovat tak zvaný Dokument národní kvality, který je přísnější než zákonem stanovené normy.

Vzhledem k tomu, že jsme dlouholetými členy ADMD, tento certifikát je pro nás samozřejmostí a získali jsme i jiné, a to evropskou certifikaci na konstrukční systém ATRIUM, jednou za tři roky procházíme technickou certifikací TZÚS Praha. Tyto certifikace nás zavazují k perfektně odvedené práci. 

Záruky

Dále se zajímejte, jakou poskytuje dodavatel záruční dobu na konstrukci stavby, případně na jednotlivé komponenty. Záruka na konstrukci u společnosti ATRIUM je 30 let. Informujte se, jak probíhá záruční a pozáruční servis na jednotlivé části domu, jak flexibilně firma jednotlivé záležitosti řeší. Ve firmě ATRIUM nabízíme mimo jiné i automatickou tříletou garanční prohlídku (jde o komplexní prohlídku Vaší dřevostavby (například seřízení oken, vchodových dveří, kontrola plynového nebo elektrického kotle).

Na první místě je cena?

V konečném výběru hraje jednu z nejdůležitějších rolí cena. Měli byste od počátku vědět, kolik finančních prostředků je schopen do realizace domu investovat. Musíte začít finanční rozvahou a ověřit si dostupnost domu na internet u firem, které jsou solidní a uveřejňují ceny domů včetně popis, co přesně cena obsahuje. Snadno si zjistíte, zda svými finančními prostředky dosáhnete na velikost a typ domu, který si přejete postavit.

Je potřeba počítat s financemi na pořízení pozemku a dalšími prostředky, které budete vkládat do zhotovení přípojek, základové desky, venkovních úprav a rozšíření domu o nadstandardní vybavení (například vytápění tepelným čerpadlem, dražší podlahové krytiny apod.). Zjistěte si, co která firma nabízí ve standardním provedení a za co si budete muset připlácet.

Na závěr

Rodinný dům je investice na mnoho desetiletí, nestaví se pouze pro současné generace, a tak je dobré zamyslet se nad tím, co od nás budoucí generace převezmou. Proto se nevyplatí šetřit na kvalitě materiálů, nosných konstrukcí a vložit se do rukou firem, které za pár roků již nemusí existovat.

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog