ABB vychytávky

Víte, co je to například "rádio do stěny"?

Že vám "rádio do stěny" nic neříká? Elektroinstalace jsou víc jak vypínače a zásuvky. Nabízí mnoho užitečných "vychytávek", které učiní bydlení ještě komfortnější, praktičtější i bezpečnější. Bohužel se o nich dovídáme většinou tehdy, když už máme postaveno nebo zrekonstruováno. A proto je dobré vědět, co všechno můžete od své elektroinstalace a elektromontéra chtít.

Nabíječka USB vždy po ruce aneb zásuvka 2v1!

Zásuvky s vestavěnou USB nabíječkou, které se 100% hodí do každé domácnosti. Telefon, tablet, foťák... nabíječka je stále po ruce. A navíc lze najednou využít jak standardní "kolíkovou", tak USB nabíjecí zásuvku. Již žádné různé nabíječky a adaptéry. Velmi jednoduše lze standardní zásuvky vyměnit za nové s USB. Požádejte svého elektrikáře.

ABB-zasuvka-levit.jpg

"Rádio do stěny"

Design shodný, jako vypínač, ale vypínač to není? Je to malé praktické, designově vyladěné řešení ozvučení místností, které ušetří spoustu místa. Hned v několika designových řadách vypínačů a zásuvek lze v rámci elektroinstalace realizovat vestavné FM digitální nebo internetové rádio, tzv. "rádio do stěny" a reproduktor. Zabudovat je zvládne každý elektrikář. Řešení ozvuční místností jak pro novostavby, tak i rekonstrukce. Stačí využít přívod 230 V a napřímo instalovat. Samostatně nebo do vícenásobného rámečku a s vypínačem nebo zásuvkami. "Rádio do stěny", na rozdíl od přenosných rádií, nezabírá žádné místo.

ABB-radio-do-zdi.jpg

Potřebujete vypínač v místě, kam nevedou nebo kam není možné vést kabely?

Nalepte je přesně tam, kam potřebujete: na pelest dětské postýlky, na prosklenou plochu či dlaždičky. Žádný problém. Bezdrátové vypínače s radiofrekvenčním ovládáním (RF) opravdu nalepíte tam, kam potřebujete. Spínání funguje spolehlivě a naprosto bezpečně. Žádné sekání a dodatečné natahování kabelu. K ovládání osvětlení (spínání i stmívání) i žaluzií a rolet můžete využít i malých ručních dálkových ovladačů.

ABB bezdrátový vypínač

Čeho bývá v kuchyni nedostatek?

Zásuvek. Vedle českého fenoménu dvojzásuvek je však možné využít možnosti 2 - 5násobných rámečků, které lze osadit v jednom místě např. 2 vypínači a 3 zásuvkami apod. Vše pěkně pohromadě a v místě, kde je potřebujete. Je to estetické a praktické.

4násobný a 3násobný rámeček osazen zásuvkami, vypínačem s doutnavkou, reproduktorem, FM rádiem i dockovací stanicí, Time® Arbo

Dvojzásuvka s natočenu vrchní dutinou Element®

Nevejdou se vám dvě vidlice do dvojzásuvky?

Dát dvě velké vidlice spotřebičů do klasické dvojzásuvky je problém. Chytrým řešením může být dvojzásuvka s natočenou vrchní dutinou a je po problému. 

Ušetřete za svícení pomocí stmívačů. Lze stmívat i LED!

Třeba v obývacím pokoji při zapnuté TV chcete svítit méně, a když přijde návštěva naopak více. K regulaci intenzity osvětlení slouží stmívače. Ty je vhodné instalovat tak, kde by jinak byl běžný "vypínač", kterým však nelze intenzitu regulovat. Díky snížené intenzitě osvětlení šetří elektrickou energii. Stmívat lze běžné i úsporné žárovky, zářivky nebo i moderní LED zdroje! Stačí si vybrat vhodný typ stmívače. Ten může být otočný nebo tzv. krátkocestný. Se stmívači si vytvoříte světelnou scénu jakou chcete, a ještě šetříte.

ABB-stmivac.jpg

Nechce se vám obíhat žaluzie či rolety v celém domě?

Pomocí žaluziových spínačů a ovladačů můžete současně ovládat několik rolet nebo i všechny žaluzie v celém domě nebo po místnostech či předvolených skupinách. Navíc můžete žaluzie ovládat i dálkově pomocí bezdrátových radiofrekvenčních (RF) a infračervených (IČ) dálkových ovladačů. Víte, že chod žaluzií můžete řídit také na základě časového harmonogramu, intenzity osvětlení nebo i síly větru venku, máte-li předokenní žaluzie či rolety?

ABB-ovladac-tango.jpg

I když nejste doma, tak víte, kdo zvonil u dveří. Uvidíte jej třeba na mobilním telefonu.

Vstupní dveře každého domu jsou nejen vizitkou obyvatele. Kvalitní domovní telefony lze dokonale sladit s elektroinstalací uvnitř domu a vše tak mít v jednotném designu. Např. i oblíbený design vypínačů Tango® zahrnuje hands-free audiotelefon s displejem. Navíc vám moderní domovní telefony umí ukázat, co se děje přede dveřmi a to i v době, kdy nejste doma. Domovní telefony ABB-Welcome tvoří venkovní audio a video tabla z ušlechtilé oceli s integrovanou barevnou kamerou, dotykové vnitřní videotelefony s 18 cm a hands-free audiotelefony s displejem. Díky videotelefonu víte o každém, kdo zvonil u vašich dveří. Z bezpečnostních důvodů jsou vždy uloženy 3 snímky do paměti. Vnitřní hands-free audiotelefon vám ukáže, jak snadná je komunikace bez sluchátka.

ABB-audiotelefon.jpg

Je z čeho vybírat

Svět vypínačů ABB nabízí více jak 15 designových řad a 100 barevných a materiálových kombinací, kdy vedle standardních plastů najdete masivní buk, pravý porcelán, ušlechtilou ocel, bronz či sklo. Každému dle jeho možností, vkusu a celkových požadavků na design a funkčnost. Uvedené vychytávky lze realizovat téměř ve všech designových řadách.

For Life.jpg

For Style.jpg

Doporučení na závěr

V případě realizace jakýchkoliv úkonů v elektroinstalaci je třeba, aby tuto činnost vykonával zásadně elektrikář! Jde především o vaši bezpečnost. Ten vám také poradí, jaký typ přístroje potřebujete, namontuje vám jej, případně i dodá. Ideálním místem pro výběr a nákup jsou velkoobchody s elektroinstalačním materiálem. Zde si vyberete z nepřeberné škály designových řad. Při projektování elektroinstalace je důležité hodně se ptát projektanta i elektrikáře a sdělit jim své požadavky a nenechat se odbýt. Pokud se poradíte například s ABB elektromontérem, budete překvapeni, jaké možnosti vám elektroinstalace skýtá. Pokud jsme vám dali pár inspiračních podnětů, jsme rádi.

Více informací na www.svetvypinacu.cz a www117.abb.com

 

abb-logo.gif

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog