Jak se vám bydlí - Domov podle diktátu svahu

Svažitý pozemek přichystal majitelům i stavební firmě nejedno překvapení. Výsledkem je zvětšení domu o celé jedno podlaží, bez něhož si dnes rodina provoz domácnosti neumí představit.

stavebnik-minor.jpg

Jitka K., majitelka montované dřevostavby ATRIUM

1. Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Výběr dřevostavby byl tak trochu dílem náhody. Vzhledem k tomu že se náš pozemek nachází ve svahu, jsme si zpočátku mysleli, že dřevostavba je na takovém terénu nerealizovatelná. Firmy, které se zabývají klasickou výstavbou, nás odmítaly právě pro složitost terénu. Náhoda tomu chtěla, že jsme zavítali do Centra vzorových domů a jen tak si šli prohlédnou vzorovou stavbu Atria.

Paní Ing. Hromčíková se nás ujala, prohlédla si pozemek a pak navrhla možnosti řešení, dokonale nás seznámila se skladbou domu. Její informace jsme si také ověřovali prostřednictvím internetu a pak už nebylo rozhodování vůbec těžké, ba naopak, byla to jednoznačná volba. Rychlost výstavby, tepelné vlastnosti domu i jeho velmi příjemné klima.

2. Vybírali jste mezi typovými a individuálními projekty rodinných domů?

Vybírali jsme si z typových projektů. Ten, na který padla volba, byl na základě několika konzultací upraven pro naše konkrétní potřeby.  Posunula se třeba obvodová zeď a dům je tedy prostornější, také jsme provedli pár úprav pro naše zvířecí členy domácnosti a podobně.

3. Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Jednoznačně přístup dodavatele, jeho ochota řešit komplikovanou stavbu.

4. Jak naplnil dům vaše očekávání?

Řekla bych, že naše očekávání předčil. Přece jen jsem žila v klasickém cihlovém domě a tak nějaká nedůvěra vůči dřevostavbě přece jen zpočátku byla. Nicméně po velmi krátké době se ukázalo, že bydlení v dřevostavbě je daleko příjemnější než jsem znala bydlení v klasickém domě.

Tepelná pohoda, dům se brzy vytopí, v zimě když svítí sluníčko tak přes den vůbec netopíme. Jsme orientování na jih a izolace domu je natolik kvalitní, že není potřeba přitápět. V létě naopak slunolam zabezpečí, aby se dům nepřehříval. Velmi mile nás překvapilo také to, že nemáme problém s hlukem. Syn si přece jen občas pustí hlasitěji hudbu a i díky tomu, že jsme zvolili dveře izolující zvuk, navzájem se nerušíme.

5. Pokud byste příště stavěli, zvolili byste opět dřevostavbu? Proč?

Pokud bychom stavěli, opět by to byla dřevostavba. Bydlení je velmi kvalitní a rychlost výstavby je naprosto neuvěřitelná. Na dřevostavby už nedáme dopustit, ale rozhodně to chce vybrat firmu, která svou práci umí a musíme potvrdit, že Atrium svou práci dělá opravdu dobře.

Máme srovnání, spodní stavbu – zděný sklep – nám dodávala jiná firma, kde jsme se ani vyřízení reklamace u docela závažných nedostatků nedočkali. V tomto srovnání, je kvalita odvedených prací u Atria skutečně bez chyb a v dohodnutém čase. Drobná reklamace také byla, ale vada byla odstraněna v nejkratším možném termínu.

doubkova-cb.jpg

Ptala se Věra Doubková, zástupce firmy ATRIUM.

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily