Báječný tepelný komfort po celý rok

Odborný poradce

1adviserItem->name Ing. arch. Jan Alex Řezáč +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Sympatičtí manželé obývali byt ve městě a jezdili na chatu na venkov. Přáli si však mít možnost užívat si zahradu každý den a zatoužili po vlastním domě se zahradou.

Paní Štěpánka vypráví, že nejprve vybírali pozemek. Její manžel potřeboval dojíždět do města za prací, tak byla prioritou snadná doprava. Chtěli velkorysý pozemek, aby měli dostatek místa na okrasnou i užitkovou zahradu a bazén. Pak začali hledat dodavatele stavby. „Bratr bydlí v dřevostavbě, kde je spokojený, takže jsme měli jasno v tom, že náš nový dům bude také dřevostavba,“ říká úvodem paní domu.

Velký obývák jako základ

Manželé podnikli průzkum trhu dodavatelů dřevostaveb, navštívili stavební veletrh a vybírali zhotovitele. Firmu ATRIUM vybrali nejen na základě dobrých referencí, a hlavně také proto, že chtěli velký obývák s delší stěnou devět metrů, a ne každý zhotovitel jim to uměl nabídnout. Dále jim vyhovovalo, že ve standardu nabídky ATRIUM je v interiéru sádrovláknitá deska Fermacell, která je odolná a vydrží velkou zátěž na rozdíl od sádrokartonu. Pak už se propojili s naším architektem Ing. arch. Janem Alexem Řezáčem a domlouvali detaily domu.

Vycházeli z typového domu Terra 173 v individuální úpravě. Vstupní část domu je tvořena rozlehlým prostorem, které v přízemí tvoří zádveří, šatna a garáž a v patře je základem pro terasu, dostupnou z pokojů v prvním podlaží.

„Rozpočet na náš vysněný dům byl trochu přes náš finanční rámec, tak jsme si nechali od ATRIA zhotovit pouze dům ve Variantě All Inclusive včetně všech přípojek a nádrže na dešťovou vodu s tím, že zádveří dostavíme později,“ vzpomíná paní Štěpánka. Nakonec ale tohoto kroku lituje, protože s dostavbou zádveří bylo následně hodně starostí a dnes je jasné, že napříště by s manželem realizovali s firmou ATRIUM celou stavbu komplet.      

Detaily jsou základem spokojenosti

Paní Štěpánka vzpomíná, jak celý den pobývali v Horažďovicích, kde s paní Michaelou Kropáčkovou ladili detaily domu. „Paní Kropáčková je skutečná profesionálka, měla s námi trpělivost a citlivě ladila detaily domu s ohledem na náš vkus, požadavky i finanční rozpočet,“ pochvaluje si spokojená majitelka.

„Realizace domu na základovou desku, to byl koncert,“ popisuje montáž domu paní Štěpánka a vzpomíná, že lidé v okolí s údivem hleděli na to, že ráno byla na pozemku základová deska a večer hotový dům. I následné dokončovací práce probíhaly na jedničku, vše šlo podle plánu a staveniště i okolí byly stále uklizené, nikde nebyl nepořádek nebo nedodělky.

Jedinou potíž měli s dodavatelem přípojek a nádrže na dešťovou vodu. Tyto práce byly provedeny nedbale a nádrž s kapacitou deset metrů krychlových v zemi praskla. Se zhotovitelem byla špatná komunikace, ale i tady pomohlo ATRIUM. Paní Štěpánka zmiňuje technického ředitele pana Václava Brejchu, který se k problému postavil čelem, s dodavatelskou firmou se domluvil a vše se nakonec opravilo a uspořádalo ke spokojenosti majitelů. Paní Štěpánka si pochvaluje přístup ATRIA a dodává, že sami by si s nedbalým přístupem dodavatelské firmy neporadili, ale záruky od ATRIA jim pomohly.

S odstupem času stále spokojenost

Paní majitelka říká, že všechny ostatní práce byly provedené ve vysoké kvalitě a bez problémů. I nyní, po pěti letech života v dřevostavbě, jsou manželé spokojení a neměnili by. Dům vytápí podlahové elektrické topení a podle majitelů jsou provozní náklady domu velmi nízké. V létě se nepřehřívá, v zimě neprochladne a radost manželům dělá i posezení u krbu. Nedají zkrátka dopustit na příjemný teplotní komfort během celého roku.

Děkuji za možnost návštěvy a pořízení fotografií.

Za tým ATRIUM  

Renáta Kiara Vargová       

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily