Dřevostavba předčila naše očekávání

Odborný poradce

1adviserItem->name Bc. Gabriela Frintová +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Dům Evy a Martina jsme navštívili v době, kdy se dokončovaly práce v interiéru. Od té doby už uplynulo několik měsíců, a okolí domu je již skoro hotové, dům už celé rodině plně slouží. Jak jsou se stavbou spokojeni? A co vlastně předcházelo tomu, než mohlo přijet stěhovací auto a dům se mohl zabydlet?

Od začátku jsme věděli, že potřebujeme individuálně navržený rodinný dům, proto jsme nevybírali projekt, ale firmu, která nám dům postaví podle našich představ. Vybírali jsme z několika firem na trhu, navštívili pár vzorových domů a absolvovali několik schůzek s konzultanty. Ale asi nejvíce nás ovlivnila návštěva u přátel, kteří tou dobou bydleli osm let v dřevostavbě od firmy ATRIUM a také se rozhodli pro individuální dům s několika zvláštními prvky. Vyprávěli nám o velmi vstřícném a profesionálním přístupu celého týmu, průběhu projektování domu a změnách, které firma umožnila realizovat. U řady firem jsme se setkali s tím, že změny v projektu nelze provést, nebo s přílišným nátlakem na výběr jednoho z typových domů.

Na první schůzku ke konzultantce firmy ATRIUM jsme jeli s nákresem mojí manželky a našimi představami, bez čeho se v domě neobejdeme. V podstatě jsme pak společně hledali, který typový dům se trochu podobá naší představě. Už z této první schůzky jsme odjížděli s pocitem, že jsme klienti, o které se chce někdo starat a hledá cestu, jak nám vyhovět. Právě tento přístup a možnost vlastní volby (například výběr subdodavatele materiálů mimo standard) při plánování našeho domu rozhodly o tom, že jsme si nakonec firmu ATRIUM vybrali za svého dodavatele.

Bylo úžasné sledovat průběh stavby. Na konci prvního dne montáže bylo vidět jedno patro domu včetně oken a za tři dny stál celý dům i se střechou.

Náš dům je projektován v duchu Feng Shui, někdy jsme ale museli sáhnout ke kompromisu zásad tohoto stylu a praktičnosti, takže jsme se trochu obávali výsledku. Ale již v průběhu stavby jsme sledovali, že všechno dobře dopadne a budeme spokojeni. Díky skvělému týmu všech řemeslníků, používání kvalitních materiálů a nadstandardně profesionálnímu a osobnímu přístupu nám přiděleného stavbyvedoucího si troufám říci, že dům předčil naše očekávání. Hned první dny v domě na nás působily velmi pozitivně a dnes si bydlení v dřevostavbě prostě užíváme. Našli jsme sice pár drobností, které bychom možná změnili, ale to vychází z momentu, kdy se začne dům užívat. Nejvíce jsme s ženou diskutovali o velikostech místností. U nás velkou roli již od začátku hrála maximální možná zastavěná plocha a naše představa o počtech místností. Nyní bychom rádi zvětšili obývací místnost a toalety, ale víme, že by to muselo být na úkor jiných místností, a to se nám zase nechce.

Na závěr si dovolím jedno důležité konstatování. Firma ATRIUM svými cenami domů nepatří mezi nejlevnější, ale přesně víte, za co platíte, rozhodujete, za co zaplatíte, a hlavně ve finále zjistíte, že jste ušetřili.

A proč jsme vlastně zvolili dřevostavbu? Rozhodovali jsme se dlouho mezi zděným domem a dřevostavbou, hledali jsme všechna pro a proti, oslovili několik firem, vyslechli si jejich argumenty, studovali různé odborné články. Konzultovali jsme naše názory také s rodinou a přáteli. Nakonec jsme měli jasno a věděli, že dřevostavba bude pro nás správnou volbou. Hlavním rozhodujícím faktorem byl relativně krátký čas výstavby, použití přírodních materiálů, izolační vlastnosti a hlavně zkušenosti přátel, žijících v takovém domě.

Dřevostavba má v porovnání se zděnou stavbou při zachování velmi dobrých izolačních vlastností relativně úzké obvodové stěny, a tak jsme si mohli dovolit na limitovaném prostoru našeho pozemku (vyhláška hlavního města Praha o zastavitelnosti) nechat postavit dům podle našich představ.


Technické parametry:

Typ domu: nízkoenergetická dřevostavba individuálně navržená

Zastavěná plocha: 113,5 m2

Užitná plocha: 185,55 m2

Konstrukční systém: difuzně otevřený konstrukční systém ATRIUM DIFUTECH CLIMA PLUS

Teplo a větrání: plynový kondenzační kotel, přízemí teplovodní podlahové vytápění, v podkroví nástěnné teplovodní radiátory, přirozené větrání okny, ohřev TUV zajišťují solární kolektory

Součinitel prostupu tepla stěnou: U =  0,16 W/m2K v řezu tepelnou izolací

Projekt: 2017

Realizace: 2018

 

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog