Odborný poradce

1adviserItem->name Ing. arch. Eva Kutišová +420376512087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Ráno ho přivezli na třech kamiónech, po obědě už majitel posílal fotky domu své rodině. Dům, který vyrostl doslova za jeden den.

Článek vyšel v časopise: Môj dom 11/2022

Text: Katarína Barošová Foto: Miro Pochyba

Pracovně vytížení majitelé žili několik let v zahraničí. A rozhodli se, že nastal ten správný čas postavit si dům. Bylo pro ně proto klíčové, aby se stavby chopila firma, která ho postaví rychle, kvalitně, bez nutné kontroly stavby samotné, samotnými majiteli. Prostě hledali nejlepší způsob, jak se „bezbolestně“ dopracovat ke kvalitními domu, kde budou moci s rodinou trávit prázdniny a svátky. A to tehdy ještě netušili, jak bude dlouhé období pandemie. Výběr padl na dřevostavbu. Dnes svorně tvrdí, že se rozhodli správně a kdyby měli v budoucnu opět stavět, rozhodli by se stejně.

vela-115-senec-22-01.jpg vela-115-senec-22-04.jpg

Pozemek v oblíbené části obce nedaleko hlavního města si majitelé vyhlédli a koupili již dříve. Když byla obec napojená přímo na dálnici, řekli si, že je čas stavět. Mělo to však jeden háček – žili v zahraničí a pracovní povinnosti jim neumožňovali řídit stavbu osobně. Chtěli proto řešení, při kterém jim dům postaví bez stresu a poměrně rychle. Firmu, na kterou se mohou jednoduše spolehnout. Výběr padl na ATRIUM. Projekt z jejich katalogu jim vyhovoval, došlo jen k menším úpravám, když potřebovali umístit saunu a komoru. „Pamatuji si, že byla středa. Přijel jsem na pozemek přímo ze zahraničí, sedl jsem si, objednal pizzu a hned na to přijely tři kamióny a stavbyvedoucí mi podal klíče od domu. Na moji otázku, kde je ten dům, mi odpověděl, že je na návěsu. Po obědě jsem už manželce posílal fotky skoro hotové stavby. Druhý den dokončili střechu a dům stál,“ vzpomíná Martin, který si na památku z celého procesu pořídil časosběrné video.

vela-115-senec-22-03.jpg

Jakmile byly končeny všechny interiérové práce a dům byl připravený k nastěhování, uběhlo přesně šest měsíců. Od montáže až po předání domu, byli majitelé přítomni na místě činu přesně jednou. To jim však neubralo nic na spokojenosti. „Potkali jsme se s velkou profesionalitou, firma nic nepodcenila ani při výběru subdodavatelů, kteří pracovali na řemeslech v domě,“ dodávají majitelé. „Dokonce rychle reagovali i na problém, který se vyskytl hned na začátku. Základovou desku jsme si totiž jako jedinou řešili sami a když ji stavbyvedoucí přišel převzít, zjistil, že je z každé strany o 15 cm větší. U dřevostavby je to samozřejmě velký problém, proto se rozhodli, že projekt „nafouknou“. Z každé strany ho zvětšili o 15 cm a kvůli statice dům protáhli trochu do výšky. A nakonec se nám dům zvětšil o sedm čtverečních metrů, což dnes hodnotíme pozitivně,“ vzpomíná majitel Martin na příběh, který potvrzuje staré přísloví, že všechno zlé, je pro něco dobré. V domě, který majitelé pojmenovali chata a kam se z hlavního města dostanou za 20 minut, tráví rodina víkendy, prázdniny a Vánoce. A my jen dodáme, že to vymysleli fakt hezky.

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily