Upeču koláč a nemusíme topit

Odborný poradce

1adviserItem->name Martin Hetto +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Za rodinou paní Lucie v Podkrušnohoří jsem se moc těšila. Mají podobný příběh jako já nebo možná i vy. Majitelé se rozhodli, že místo původní rekreační chaty si nechají postavit od společnosti ATRIUM dřevostavbu. Zveme vás k nim na milou návštěvu.

Domy ATRIUM jsou k poznání již zdaleka. Moderní střídmý styl, elegance a vše dotažené do posledního detailu. Majitelé mají velkou výhodou, že se stavba realizovala na již vzrostlé zahradě a dům je citlivě zasazen pod mohutný smrk. Jakkoliv jde o novostavbu, vypadá to, jako kdyby tu dřevostavba byla od nepaměti.

„Původně jsme tu měli chatu, kde jsme jako čtyřčlenná rodina trávili čas od března do listopadu. Zimu jsme přečkali v bytě v nedalekém městě,“ vypráví paní Lucie a dodává, že si na chatě rádi užívali i Vánoce, děti tu vyrostly, měly tu kamarády a rodina přemýšlela, jak to udělat, aby zde mohla bydlet celoročně. Nejdříve si mysleli, že chatu zateplí a rozšíří alespoň o jednu místnost. Při prohlížení internetu je upoutal příběh rodiny, která si postavila domeček místo rekreační chatky. Zaujalo je to natolik, že neváhali a vyhledali webové stránky společnosti, která této rodině dům postavila. Nabídka firmy ATRIUM je zaujala a na www.atrium.cz našli dřevostavbu podle jejich představ.  Manželé neváhali a během krátké doby už podepisovali smlouvu na svůj nový dům.

jubileum-profi.87-usti-nad-labem (1).jpg

Vybrali si typový dům Jubileum Profi 87, ale potřebovali ho dispozičně upravit, což nebyl problém. Paní Lucie vypráví, že trávila mnoho času nad katalogy s vybavením a když přijeli s manželem do Horažďovic vybírat interiéry, měli vše hotové a nasmlouvané za čtyři hodiny. Stavební povolení si paní Lucie vyřizovala sama a pochvalovala si cenné rady pracovníků z Atria, kteří ji procesem pomáhali provést. Základovou desku si nechali manželé udělat místní firmou, ale později toho litovali, neboť měla několik nedostatků, které museli odstraňovat. „Dnes bychom byli chytřejší a základovou desku bychom si nechali udělat také od vás,“ dodává paní Lucie.

Mírné komplikace měli s památkáři, jimž se nelíbila tmavá střecha ve stávající staré zástavbě s množstvím rekreačních objektů, ale vzhledem k tomu, že nedaleký satelit je tmavých střech plný, tak se nakonec vytoužený odstín střechy podařilo prosadit. Stávající chatu rozebrali a většinu materiálu z ní dále využili, například na stavbu dřevníků nebo plotu. 

Bydlet za tři měsíce

Když se montáž naplánuje a připraví se přeprava domu vyrobeného ve výrobních halách v Horažďovicích ke klientům, není zpravidla možné termín změnit a montáž na pozemku se realizuje i za deště. Paní Lucie vypráví, že v den montáže, v září roku 2019, nejenže lilo jako z konve a byl velmi silný vítr, ale v jediné přístupové ulici, dělala obec nové osvětlení, a tak byla celá rozkopaná. Narychlo se podařilo i s pomocí místního obecního úřadu silnici uklidit natolik, že kamion s naloženým domem i jeřáb projely a mohlo se začít s montáží. „Bylo to úžasné, ráno byla na pozemku jen základová deska a večer stál dům,“ říká paní Lucie a se smíchem dodává, že se scházeli sousedé a podivovali se na tím kouzlem.  Montáž se začala v září a dva dny před Štědrým dnem šťastní majitelé dům převzali.

Chtěla bych poděkovat panu stavbyvedoucímu Petru Lávičkovi, který vše řídil velmi profesionálně a dům před předáním nechal dokonce uklidit, takže jsme se mohli rovnou stěhovat,“ vzpomíná na první Vánoce v novém domě paní Lucie. Sice tam zatím nebyl nábytek ani kuchyň, ale štědrovečerní oslavu si přesto udělali. V té době bydleli v bytě bratra paní Lucie, který jim ho půjčil na dobu, kdy stavěli dům, a sám bydlel u rodičů. Patří mu velký dík, že to rodině umožnil. Svůj původní byt manželé prodali, aby mohli financovat novou dřevostavbu. 

jubileum-profi.87-usti-nad-labem (29).jpg

Spokojenost bez výhrad

Paní Lucie neskrývá spokojenost nad novým rodinným bydlením. Středobodem domu je krásný velkorysý obývací pokoj s prosklenou stěnou do zahrady, který přechází plynule v jídelní kout a kuchyň. V domě je dále ložnice a dva dětské pokoje. Ložnice a jeden pokoj mají vstup na terasu, podobně jako obývák. Samozřejmostí je koupelna s vanou i sprchovým koutem a technická místnost s druhým WC. Prostorná terasa před celou jižní stranou domu se schody do zahrady umožňuje rodině trávit většinu času v letním období venku v přírodě. Vysoký smrk na zahradě zajišťuje dostatek stínu před jižním sluncem.

Dům je vybaven podlahovým vytápěním a kamny na dřevo. Náklady na jeho provoz jsou velmi nízké a díky unikátní difuzně otevřené konstrukci DifuTech® je i malé zvýšení teploty v domě znát. Paní Lucie s úsměvem a trochou nadsázky říká, že když zapne troubu a upeče koláč, tak nemusí topit.  V létě se naopak obytný prostor nepřehřívá a je tam příjemně i ve vysokých letních teplotách.

Kolem domu je rozhlehlá zahrada, která je rozdělena živým plotem na část rekreační a užitkovou. V rekreační části je bazén, venkovní posezen s ohništěm, houpací síť. V užitkovém sektoru je několik vyvýšených záhonů s bylinkami a zeleninou.

Celé místo sálá harmonií a pohodou, která vládne nejen v rodině, ale i v interakci interiéru a exteriéru. Děkujeme za umožnění návštěvy manželům Vlachovým a můžete se nechat jejich příběhem inspirovat.

 upravy-studie-zdarma-02.jpg            difutech-novy.jpg

CHCI KATALOG DŘEVOSTAVEB              CHCI PORADIT

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily