Upeču koláč a nemusíme topit

Odborný poradce

1adviserItem->name Martin Hetto +420 376 512 087
info@atrium.cz

Kontaktujte odborného poradce a dozvíte se více o našich domech.

Za rodinou paní Lucie v Podkrušnohoří jsem se moc těšila. Mají podobný příběh jako já nebo možná i vy. Majitelé se rozhodli, že místo původní rekreační chaty si nechají postavit od společnosti ATRIUM dřevostavbu. Zveme vás k nim na milou návštěvu.

Domy ATRIUM jsou k poznání již zdaleka. Moderní střídmý styl, elegance a vše dotažené do posledního detailu. Majitelé mají velkou výhodou, že se stavba realizovala na již vzrostlé zahradě a dům je citlivě zasazen pod mohutný smrk. Jakkoliv jde o novostavbu, vypadá to, jako kdyby tu dřevostavba byla od nepaměti.

„Původně jsme tu měli chatu, kde jsme jako čtyřčlenná rodina trávili čas od března do listopadu. Zimu jsme přečkali v bytě v nedalekém městě,“ vypráví paní Lucie a dodává, že si na chatě rádi užívali i Vánoce, děti tu vyrostly, měly tu kamarády a rodina přemýšlela, jak to udělat, aby zde mohla bydlet celoročně. Nejdříve si mysleli, že chatu zateplí a rozšíří alespoň o jednu místnost. Při prohlížení internetu je upoutal příběh rodiny, která si postavila domeček místo rekreační chatky. Zaujalo je to natolik, že neváhali a vyhledali webové stránky společnosti, která této rodině dům postavila. Nabídka firmy ATRIUM je zaujala a na www.atrium.cz našli dřevostavbu podle jejich představ.  Manželé neváhali a během krátké doby už podepisovali smlouvu na svůj nový dům.

jubileum-profi.87-usti-nad-labem (1).jpg

Vybrali si typový dům Jubileum Profi 87, ale potřebovali ho dispozičně upravit, což nebyl problém. Paní Lucie vypráví, že trávila mnoho času nad katalogy s vybavením a když přijeli s manželem do Horažďovic vybírat interiéry, měli vše hotové a nasmlouvané za čtyři hodiny. Stavební povolení si paní Lucie vyřizovala sama a pochvalovala si cenné rady pracovníků z Atria, kteří ji procesem pomáhali provést. Základovou desku si nechali manželé udělat místní firmou, ale později toho litovali, neboť měla několik nedostatků, které museli odstraňovat. „Dnes bychom byli chytřejší a základovou desku bychom si nechali udělat také od vás,“ dodává paní Lucie.

Mírné komplikace měli s památkáři, jimž se nelíbila tmavá střecha ve stávající staré zástavbě s množstvím rekreačních objektů, ale vzhledem k tomu, že nedaleký satelit je tmavých střech plný, tak se nakonec vytoužený odstín střechy podařilo prosadit. Stávající chatu rozebrali a většinu materiálu z ní dále využili, například na stavbu dřevníků nebo plotu. 

Bydlet za tři měsíce

Když se montáž naplánuje a připraví se přeprava domu vyrobeného ve výrobních halách v Horažďovicích ke klientům, není zpravidla možné termín změnit a montáž na pozemku se realizuje i za deště. Paní Lucie vypráví, že v den montáže, v září roku 2019, nejenže lilo jako z konve a byl velmi silný vítr, ale v jediné přístupové ulici, dělala obec nové osvětlení, a tak byla celá rozkopaná. Narychlo se podařilo i s pomocí místního obecního úřadu silnici uklidit natolik, že kamion s naloženým domem i jeřáb projely a mohlo se začít s montáží. „Bylo to úžasné, ráno byla na pozemku jen základová deska a večer stál dům,“ říká paní Lucie a se smíchem dodává, že se scházeli sousedé a podivovali se na tím kouzlem.  Montáž se začala v září a dva dny před Štědrým dnem šťastní majitelé dům převzali.

Chtěla bych poděkovat panu stavbyvedoucímu Petru Lávičkovi, který vše řídil velmi profesionálně a dům před předáním nechal dokonce uklidit, takže jsme se mohli rovnou stěhovat,“ vzpomíná na první Vánoce v novém domě paní Lucie. Sice tam zatím nebyl nábytek ani kuchyň, ale štědrovečerní oslavu si přesto udělali. V té době bydleli v bytě bratra paní Lucie, který jim ho půjčil na dobu, kdy stavěli dům, a sám bydlel u rodičů. Patří mu velký dík, že to rodině umožnil. Svůj původní byt manželé prodali, aby mohli financovat novou dřevostavbu. 

Spokojenost bez výhrad

Paní Lucie neskrývá spokojenost nad novým rodinným bydlením. Středobodem domu je krásný velkorysý obývací pokoj s prosklenou stěnou do zahrady, který přechází plynule v jídelní kout a kuchyň. V domě je dále ložnice a dva dětské pokoje. Ložnice a jeden pokoj mají vstup na terasu, podobně jako obývák. Samozřejmostí je koupelna s vanou i sprchovým koutem a technická místnost s druhým WC. Prostorná terasa před celou jižní stranou domu se schody do zahrady umožňuje rodině trávit většinu času v letním období venku v přírodě. Vysoký smrk na zahradě zajišťuje dostatek stínu před jižním sluncem.

Dům je vybaven podlahovým vytápěním a kamny na dřevo. Náklady na jeho provoz jsou velmi nízké a díky unikátní difuzně otevřené konstrukci DifuTech® je i malé zvýšení teploty v domě znát. Paní Lucie s úsměvem a trochou nadsázky říká, že když zapne troubu a upeče koláč, tak nemusí topit.  V létě se naopak obytný prostor nepřehřívá a je tam příjemně i ve vysokých letních teplotách.

Kolem domu je rozhlehlá zahrada, která je rozdělena živým plotem na část rekreační a užitkovou. V rekreační části je bazén, venkovní posezen s ohništěm, houpací síť. V užitkovém sektoru je několik vyvýšených záhonů s bylinkami a zeleninou.

Celé místo sálá harmonií a pohodou, která vládne nejen v rodině, ale i v interakci interiéru a exteriéru. Děkujeme za umožnění návštěvy manželům Vlachovým a můžete se nechat jejich příběhem inspirovat.