Jak probíhá výstavba domů v ATRIUM?

Jak vypadá výstavba domů ATRIUM? Od Vašeho vysněného domu Vás dělí už jen 10 kroků.

1

Vyberte si dům

Prohlédněte si náš katalog, navštivte vzorové domy a podívejte se, jaké domy právě stavíme. Jakmile budete mít představu, jaký dům byste chtěli, ozvěte se nám. Neumíte se rozhodnout, zda bungalov, nebo patrový dům? Zda pultovou, plochou nebo sedlovou střechu? Nevadí, probereme s Vámi všechny možnosti a pomůžeme Vám vybrat si dům, ve kterém budet šťastní.

Některý z našich odborných poradců přijede za Vámi až domů, do kanceláře nebo do Vaší oblíbené kavárny a domluvíme se na úpravě půdorysů, na stupni dokončení a vybavení interiéru, které budou Vaší rodině vyhovovat nejlépe. Tento servis poskytujeme zcela ZDARMA. Jak vypadá průběh schůzky?

2

Sepíšeme smlouvu

Jak se říká, co je psáno... Uzavřeme společně smlouvu, ve které bude definovaný půdorys, vybavení a rozsah prací. Smlouva obsahuje také pohledy domu, upravené individuálně podle vašich přání a orientační cenu domu. 

3

Společně dáme domu tvář

Seznámíte se s managerem projektu, ten bude zodpovídat za hladký průběh vaší stavby. Na něj se současně můžete kdykoli obracet s dotazy. Ve vzorkovně ATRIUM společně vyberete vnější (barevnou) podobu domu a konkrétní vnitřní vybavení domu (například typy kliky, barevnost parapetů apod.). V této fázi řešíte společně s našimi pracovníky jak standardní, tak i specializované požadavky na vybavení a funkce domu samotného. 

4

Připravíme projekt pro inženýrské sítě

Navštívíme pozemek budoucí montované stavby a náš projektant zaměří dům a inženýrské sítě. Po dohodě s vámi provede osazení domu na pozemek.

5

Připravíme individuální projektovou dokumentaci

Jakmile odsouhlasíte krok 3 a 4, začneme pracovat na individuální projektové dokumentaci, je nezbytná pro udělení stavebního povolení. Připravíme také dokumentaci základové desky, případně podsklepení a přípojek inženýrských sítí, provedeme individuální statický výpočet, vypracujeme detailní dokumentaci vody, kanalizace, vytápění a elektřiny. Garantujeme certifikované protipožární vlastnosti včetně odborného posudku, vypracujeme energetický štítek. 

Projektová dokumentace zohledňuje podrobnosti o domě specifikované v bodě 3. Projekty elektro, vody, kanalizace a topení jsou již zhotoveny v prováděcí dokumentaci, a to nezávisle na tom, jakou variantu výstavby jste si vybrali.

6

Naplánujeme s vámi termín montáže domu

Po získání stavebního povolení se s vámi dohodneme na termínu zahájení výstavby domu samotného. Plánování přesného dne nástupu na montáž mnohdy probíhá s 2 až 6měsíčním předstihem. Termín montáže závisí na vašich potřebách, připravenosti spodní stavby, naplněnosti výroby a montáže. Důležité je zajistit kontinuitu realizace celé zakázky.

7

Připravíme základovou desku

Po získání stavebního povolení je potřeba nejprve připravit základovou desku. Můžeme ji pro vás zajistit my nebo jakýkoli jiný dodavatel, kterého si vyberete. Ostatně základní projekt pro její realizaci už budeme mít vypracovaný a stavbyvedoucí firmy ATRIUM základovou desku převezme a stavba vašeho domu může začít.

8

Vyrobíme dům

Naši konstruktéři zpracují projektovou dokumentaci v programu SEMA, specializovaného programu pro konstruování montovaných dřevostaveb. Pomocí tohoto programu, statiky a know-how společnosti ATRIUM, rozkreslí každou součást domu do posledního dílu tak, aby do sebe jednotlivé díly na stavbě perfektně zapadly. Tyto výkresy jsou v milimetrech a stejná přesně jednotlivé díly i vyrábíme.

Výroba probíhá na speciálních stolech, zajišťujících co nejpřesnější zpracování. Jednotlivé díly procházejí dvojstupňovou kontrolou, abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu a nedošlo záměně dílů. Poté se všechny části domu nakládají na speciálně upravené návěsy, které je dopravují na stavbu. Všechny díly zajišťujeme proti poškození v průběhu dopravy. Je zcela samozřejmé, že v naší výrobě musí pracovat velmi zruční, kvalifikovaní a zodpovědní pracovníci, neboť oni jsou spolutvůrci té vysoké kvality, kterou se naše firma pyšní.

9

Montáž

Montáž provádí vysoce kvalifikovaní lidé, kteří jsou dalšími spolutvůrci konečné kvality stavby. Při profesionální montáži je nutné dodržovat veškeré zásady specifikované managementem firmy ATRIUM. I zde probíhá kontrola ze strany stavbyvedoucích zaměstnaných u firmy ATRIUM! Jejich největší motivací je zaručit požadovanou kvalitu produktu pod značkou ATRIUM. 

Podívejte se na montáž domu.

10

Interiér

Po montáži domu začnou práce v domě, které trvají dalších 11 až 15 týdnů. Musíme dokončit rozvody inženýrských sítí, provést betonové potěry a zařídit interiér podle vašich představ, tedy dodělat dlažby, obklady, podlahové krytiny, osazení sanitou, vnitřními dveřmi atd. Po dokončení interiéru dojde k jeho řádnému úklidu.

11

Předáme vám klíče

V rozmezí 11 až 15 týdnů od zahájení montáže vám předáme hotový dům. Domy předáváme vždy čistě a kompletně uklizené včetně umytí všech oken. Spolu se stavbyvedoucím projdete celý dům a dostanete všechny záruční listy k domu.

12

Servis

Držíme pozáruční servis již více než 20 let, pomáháme zajišťovat opravy, rekonstrukce či změny interiérů domů samotných. Vážíme si zákazníků, kteří se rozhodnou realizovat s námi pravděpodobně jednu z nevětších investic svého života. Domy ATRIUM prodáváme s Pečetí kvality a k ní také patří odpovědný přístup k našim zákazníkům.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Napište nám
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily