Dobře dýchající dřevostavby

Horažďovická společnost ARIUM se dokázala během dvaceti let zařadit nejen mezi zdejší špičkové dodavatele moderních dřevostaveb, ale má v tomto elitním seskupení také zcela jasné postavení.

Platí o ní, že dokáže k potřebám a přáním potenciálních stavebníků rodinných domů přistupovat velmi individuálním způsobem. Typový dům zůstává v jejím případě skutečně pouze inspirací pro klienta.

Potvrzují to i slova obchodního ředitele firmy ATRIUM Vlastimila Makovce: "Ano, zákazníci ovlivňují naše stavby rozhodujícím způsobem. Než každý náš dům spatří světlo světa, projde procesem, který zahrnuje individuální studii, přesný finální rozpočet, vzorkování vybavení domu, plánování projektu, konstrukční řešení detailů, samostatnou výstavbu a konečně funkční záruční a pozáruční zákaznický servis. V uvedeném sledu rozhodujících činností má na konečný výsledek naší práce zásadní vliv právě zákazník, který nás svou náročností směruje k finálnímu provedení domu."

S péčí a precizností

Společnost ATRIUM působí na českém a evropském trhu od roku 1993. Za dvě desetiletí existence firma realizovala více než tisíc rodinných domů a nikdy neopustila zaměření své činnosti a také hlavní vizi společnosti.

Montované dřevostavby jsou zde vyráběné a stavěné s mimořádnou péčí, precizností a smyslem pro detail. Zejména díky tomuto přístupu se firmě ATRIUM daří realizované rodinné domy neustále vylepšovat a zdokonalovat.

Vize společnosti spočívá ve zvyšování kvality nabízených domů a služeb s jejich výstavbou spojených. A také v péči o zákazníka, který v domě již bydlí. Díky těmto třem vzájemně propojeným faktorům drží firma již dlouhodobě přední pozice na trhu dřevostaveb v České republice a rovněž na Slovensku.

Unikátní konstrukce pomáhá "dýchat"

ATRIUM staví za pomoci jedinečného certifikovaného systému DifuTech®, s použitím kvalitních a ekologických materiálů. Kvalita vnitřního mikroklimatu se dá pozitivně ovlivnit použitím konstrukce s difuzně otevřenou skladbou celé obálky domu, která umožní pozvolný průchod vodních par stejně, jako tomu bylo u starších zděných domů, nebo u roubenek a srubů. V souvislosti s tím systém výstavby klade důraz především na dlouhodobé energetické úspory.

Domy ATRIUM jsou nadstandardně a vyváženě tepelně izolované. Kvalita jejich vnitřního klimatu je ve srovnání s domy, které používají difuzně uzavřenou konstrukci, výrazně lepší. Je tomu tak především díky instalační předstěně, deskám Vapor a speciálním masivním dřevovláknitým deskám na vnější straně pláště domu.

Používáním dřevovláknitých desek s vysokou tepelně akumulační schopností, nedochází v letních měsících k přehřívání interiéru a v zimě tento materiál výborně tepelně izoluje. Majitel domu získává zdravé, ekologické, energeticky úsporné a přirozené bydlení. Navíc je systém požárně odolný, má vynikající zvukovou izolaci a zcela zásadně dlouhou životnost.

I po letech atraktivní

Domy ATRIUM vynikají technickou vyspělostí a mimořádnou kvalitou řemeslného zpracování detailů každé stavby. Proto jsou i po letech stále atraktivní a neztrácí na svých vynikajících vlastnostech. Jednotlivé konstrukční díly jsou předem vyrobené v suchých výrobních halách, už ve výrobě se na velkoplošné panely, opatřené rovněž fasádní vrstvou, osazují mimo jiné i okna s vnějšími parapety a vchodové dveře. Základním konstrukčním prvkem stěn se stávají výběrové, vysušené a čtyřstranné hoblované masivní profily ze smrkového a modřínového dřeva.

Kvalitu stěn zajišťuje používání dřeva napojovaného na délku. Další řemeslné práce jsou pak prováděné tak, aby byl celý dům dokončený a připravený k předání zákazníkovi do 12 týdnů od zahájení montáže. Konstrukční systém a jeho jednotlivé prvky jsou optimálně navržené a desítky let v praxi vyzkoušené. I proto mají domy společnosti ATRIUM vynikající tepelně izolační parametry. Díky certifikovaným systémům, lze dosáhnout nejen nízkoenergetického provedení stavby, ale rovněž pasivního energetického standardu.

Systém dřevostaveb ATRIUM je plně certifikován a dozorován několika nezávislými orgány. Certifikována je mimo výroby jednotlivých konstrukcí rovněž samotná montáž domu, která má maximální vliv na konečnou kvalitu stavby.

Cena All inclusive

V prostředí, kde jsou často v souboji o zákazníka sváděné tuhé boje zejména v disciplíně zvané cena, a kde mnozí dodavatelé velmi rádi skutečné náklady spojené se stavbou halí do kulantních formulací typu "cena již od ....", aby pak klient byl cenou skutečnou doslova šokován, vyniká společnost ATRIUM výjimečně férovým přístupem k této citlivé otázce.

Znovu dejme slovo obchodnímu řediteli firmy ATRIUM Vlastimilu Makovcovi: "Jde nám o to, aby klient znal cenu svého domu v našem podání dříve, než se s námi rozhodne stavět. Nabízíme domy pod značkou kvality Cena domu All inclusive. Cílem je poskytnout maximální servis a vybavení domu.

Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily