Proč chtít dřevostavbu?

1

Vynikající izolační vlastnosti

Dřevostavby vytopíte velmi rychle a s minimálními náklady. Díky patentované difuzně otevřené konstrukci DifuTech® v energetických standardech ATRIUM CLIMA COMFORT a CLIMA PASIV, ušetříte ročně na vytápění tisíce korun.

2

Akustická pohoda

Domy od firmy ATRIUM zbořily mýty o tom, že jsou dřevostavby náchylné na přenos zvuku z extriéru do interiéru. Každý uživatel nového domu očekává pohodu a co nejmenší míru proniklého hluku zvenku.  Domy ATIRUM mají stěny vyrobené pomocí sendvičové konstrukce. Stěnu tak tvoří několik vrstev materiálů s různou dynamickou tuhostí a výbornými akustickými parametry.

Díky masivním betonovým podlahovým potěrům a použitým speciálním vrstvám zvuk pohlcujících materiálů zažijete výborné odhlučnění také mezi jednotlivými podlažími domu. V dřevostavbách ATRIUM vládne jednoduše pohoda a klid.

3

Rychlost výstavby

Víte, že bydlet můžete už za 3 až 4 měsíce? Respektive tolik času potřebujeme na kompletní dokončení domu, včetně umytí podlah a oken. Jednotlivé části dřevostavby jsou totiž vyrobené předem ve výrobních halách a poté se stavějí jako stavebnice. Již v halách jsou v obvodových stěnách zabudovaná okna, vchodové dveře a venkovní parapety, stěny jsou již osazeny hrubou omítkou.

Smontované domy zrealizujeme z připravených dílů za 2 až 3 dny a stavba i její konstrukce jsou zabezpečeny proti povětrnostním vlivům. Další řemeslné práce provádíme tak, aby byl dům hotový a připravený k nastěhování již do 12 až 16 týdnů od zahájení montáže, v závislosti na použitých materiálech a technologických předpisech pro jejich zpracování.

4

Plynulá výstavba i v zimě

Díky tomu, že většina příprav probíhá ve výrobních halách, můžeme stavět i přes zimu. Jakmile dokončíme hrubou stavbu, je možné dům začít vytápět a řemeslné práce provádět i v chladných měsících.

5

Certifikovaný stavební systém

Stavební proces ATRIUM odpovídá nejpřísnějším českým i evropským normám kvality. Celý konstrukční systém průběžně kontrolují zkušebny TZÚS Praha, VVÚD Praha a LGA Norimberk. Kromě toho garantujeme, že všechny materiály, které ke stavbě používáme, jsou zdravotně nezávadné. Jsem držitelem evropské certifikace CE a můžeme dodávat dřevostavby do států EU.

Dřevostavby ATRIUM jsou také certifikovány podle Dokumentu národní kvality (DNK), který zároveň posuzuje kvalitu nejenom výroby, ale i montáže domu. Firma ATRIUM je pravidelně a úspěšně certifikována na ISO 9001:2016 od CQS Praha. 

6

Dům, který vydrží

Máte obavu, že dřevo je příliš křehké a dům ze dřeva nemůže vydržet? Je tomu přesně naopak. Vždyť při výletech do českých hor jistě obdivujete zachovalé dřevěné roubenky, mnohé z nich jsou staré i stovky let. Dřevo je velmi odolný materiál. Celé Benátky stojí na dřevěných pilířích, které doslova drží město nad vodou už 800 let.

Neexistuje jiný přírodní materiál, který by měl lepší pevnost a pružnost s přihlédnutím k jeho hmotnosti!

Za kvalitou našich dřevostaveb si stojíme, proto na nosnou konstrukci našich domů poskytujeme záruku 30 let.

7

Více prostoru

Moderní dřevostavby na klíč mají výrazně tenčí obvodové stěny a příčky, díky čemuž máte vy více prostoru k bydlení. Například v dvoupodlažním montovaném domu o zastavěné ploše 100 m2, se vykazuje dřevostavba větší obytnou plochou o více než 10 m2, v porovnání s domem postaveným klasickým způsobem, o stejné zastavěné ploše a srovnatelných tepelně technických parametrech. Dá se tedy říci, že u domu o zastavěné ploše 100 m2 má dřevostavba postavená sendvičovým způsobem o jeden pokoj navíc.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.

Napište nám
Získejte online katalog zdarma Chci získat online katalog
Zobrazit detaily vybavení interiéru Zobrazit detaily